На Полтавщині із червня стартував проєкт із моніторингу закупівель з відбудови та відновлення у громадах. Він має на меті, зокрема, перевірити, наскільки прозорі бюджети у ТГ і чи раціонально їх використовують.
Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла голова ГО Полтавської філії Суспільної служби України, яка ініціювала цей проєкт, Ганна Кіященко.
Стосуватиметься проєкт дев’яти громад Полтавщини.
"Наш проєкт має на меті здійснити моніторинг процесу відбудови та відновлення, дослідити, чи є порушення, чи залучають до обговорень членів громади. Тобто має бути і довіра громадян, і довіра інвесторів. Бо якщо надані ними кошти витрачатимуть не належним чином, то вони не прагнутимуть вкладати свої інвестиції. Втім, ми не збираємося схопити когось за руку чи покарати", — розповіла Ганна Кіященко.
За словами Кіященко, головне виявити порушення і підказати громадам, як їх усунути і як належним чином використати кошти. Також важливо правильно обрати об’єкт. Адже у ТГ їх може бути кілька. Останнє слово тут має бути за членами громади.
"Далі робота наших експертів. Перш за все, це складання паспорту об’єкта для відбудови і всієї відповідної документації. Без цього також не може бути відкритості і прозорості. І друге – це моніторинг закупівель. Громади на відповідному порталі розміщують інформацію про ті об’єкти, що потрібно відбудувати, яка сума коштів необхідна. А інвестори обирають з цієї бази даних той запит, що вони можуть задовольнити", — додала ініціаторка проєкту.
Такий механізм пошуку іноземних донорів доволі ефективний, вважає Ганна Кіщенко. Суми інвестицій можуть бути різними.
Головне завдання проєкту "Моніторинг закупівель з відбудови та відновлення у громадах Полтавської області", — контроль того, наскільки виправдані ці суми.
"Це коли громада отримала фінансування від одного інвестора і на таку ж суму хоче отримати від іншого. Все це ми будемо перевіряти. Для нашого проєкту ми обрали дев’ять громад області. Це Кременчуцька, Полтавська, Миргородська, Диканська, Решетилівська, Градизька, Лубенська, Оржицька, Пирятинська".
Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok