У Полтаві ув’язнили чоловіка, який обіцяв за гроші звільнити людину із виправної колонії

У Полтаві ув’язнили чоловіка, який обіцяв за гроші звільнити людину із виправної колонії

У Полтавській громаді чоловікові призначили позбавлення волі за шахрайство. Він виманив гроші у своєї знайомої, у якої син перебував у колонії.

Справу розглянули в Октябрському райсуді Полтави. Обвинувачений ― уродженець міста Харків, раніше був судимий, зокрема, за неналежне виконання професійних обов’язків медичним чи фармацевтичним працівником, крадіжки, грабіж, розбій, умисне середньої тяжкості ушкодження, шахрайство, незаконне поводження зі зброєю, хуліганство тощо. У березні 2022-го проходив лікування через зловживання опіатами, перебуває на замісній терапії.

Як стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, чоловіка повторно засудили за шахрайство. За даними правоохоронців, у березні 2022-го обвинувачений зателефонував жінці, син якої перебував у СІЗО, і запропонував заплатити нібито керівництву установи за гарне ставлення до її сина. Жінка переказала на картку обвинуваченого 2,5 тисячі гривень.

У наступні дні пропонував за гроші звільнити сина від відбування покарання з виправної колонії. Жінка надіслала на два рахунки обвинуваченого ще по 5 тисяч гривень. Згодом чоловік повідомив, що вона має привезти у Полтаву і передати йому 1,4 тисячі доларів.

У суді обвинувачений визнав свою провину. Сказав, що жінка звернулася до нього самостійно, бо він відбував покарання із її сином. Обманом він отримав від неї гроші за те, щоб влаштувати гарне ставлення до сина у місцях позбавлення волі. У вчиненому розкаявся і розповів, що збитки потерпілій не відшкодував.

Обставиною, що пом’якшує покарання, суд вважав службу у Збройних силах України2023-го року. Чоловіка визнали винним і призначили позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи на один рік. Вирок можна оскаржити упродовж 30 днів з моменту проголошення.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок