У Полтаві призупинили тендер для покосу трави на 10 мільйонів гривень, розповів Суспільному заступник голови міськради Володимир Чередниченко. Зробили це, аби відкоригувати юридичні та технічні формулювання в документації.
Зі слів посадовця, відновлять тендер за кілька днів, а оголосили тому, що на підприємстві, яке нині займається покосом, не вистачає працівників для цієї роботи.
"У нас у дворі вже висока, треба покосити. Це залежно від місцевості. У центрі краще б покосити, в таких місцях людних", — розповіла місцева жителька Юлія Яновська.
На узбіччях доріг у Полтаві почали покіс трави. Роблять це з 18 квітня працівники підприємства "КАТП-1628", каже Ірина Єресько.
"Покосили вже по вулиці Решетилівській, сьогодні ми плануємо по вулиці Небесної Сотні, також по вулиці Європейській. Далі в планах у нас вулиця Лідова (нова назва – Просвіти – ред.), Монастирська. І взагалі ми будемо постійно анонсувати, де у нас буде покіс трави. Це пов’язано з тим, що ми будемо просити водіїв не ставити транспортні засоби вздовж узбіччя, щоб ми ніяким чином їх не зачепили", — розповіла речниця "КАТП-1628" Ірина Єресько.
"Косарі косять траву, а я підмітаю. Спочатку до борта, в кучки і на "зеленку" (зону зелених насаджень – ред.) перекидаємо. А тут просто з асфальту знімаємо, з тротуару. Вона трішки підсохне, бо вона дуже мокра, дощі пройшли і її потім приберуть", — продовжила працівниця з благоустрою "КАТП-1628" Марина Князєва.
"Зараз у нас задіяно 12 косарів і шість підмітальників. Наступного тижня кількість косарів збільшимо до 20. Ми займаємось загальними міськими територіями – це узбіччя, біля доріг", продовжила речниця"КАТП-1628" Ірина Єресько.
Залучать до покосу трави і підрядну організацію, каже Володимир Чередниченко. Нині оголошений на 10 мільйонів тендер на кілька днів призупинили, аби відкоригувати юридичні та технічні формулювання в документації.
"Я думаю, що сьогодні-завтра. А може навіть завтра-післязавтра. Ми без підрядника нікуди не дінемось. Згідно із об'ємом робіт, які у нас є, КАТП-1628 саме не впорається. А нам треба як мінімум два рази покосити. У місті приблизно 1 мільйон 159 тисяч квадратних метрів, а в старостатах близько 600 (тисяч – ред.) квадратних метрів загалом. Це по всіх 10 старостатах по 55 населених пунктах під покіс. Тому залучається підрядник", — розповів заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко.
А у парках, бульварах та скверах траву косять працівники підприємства "Декоративні культури". Цьогоріч розпочали на 10 днів раніше, ніж 2023-го, каже директор.
"Покосили цього року ми вже Київський вокзал, Південний вокзал, Студентський парк, зараз косимо Каштанову алею. Десь два з половиною гектари ми вже викосили", — додав директор підприємства "Декоративні культури" Ігор Ляшко.
"Я б ще не косив би, ще почекав би, вона ще така не дуже. Ще не дуже вона в себе пил поглинає, і заважає, і вигляд ще не той, ще нормальний. Ще можна й не косити", — розповів місцевий житель Василь Костюк.
Зі слів Ігоря Ляшка до покосу задіяні п’ятеро працівників.
"Раніше в нас вісім працівників працювало, виконували роботи з покосу. Пов’язано із мобілізацією (скорочення кількості працівників – ред.), у нас на підприємстві теж 12 працівників мобілізували і якраз із цієї бригади", — продовжив директор підприємства "Декоративні культури" Ігор Ляшко.
Минулого року траву на узбіччях доріг у місті почали косити майже у середині червня. Раніше цього зробити не могли, бо депутати міськради вчасно не затвердили програму ЖКГ і не могли купити знаряддя для покосу.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok