У Полтаві ведуть розслідування щодо закупівлі обладнання для "Акварени": що відомо

У Полтаві ведуть розслідування щодо закупівлі обладнання для "Акварени": що відомо

Обладнання у спорткомплекс у Полтаві купили дорожче, ніж пропозиції ринку - поліція
Обладнання у спорткомплексі "Акварена" у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Правоохоронці Полтавщини підозрюють, чи не закупили тренажери та інше обладнання у спортивно-видовищний комплекс "Акварена" за завищеною вартістю. У зловживанні службовим становищем підозрюють керівника комунальної організації.

Розслідування щодо "Акварени" у Полтаві

Як повідомив Суспільному речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб, кримінальне провадження щодо закупівлі обладнання розпочали за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу. Це зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Правоохоронці нині ведуть розслідування обставин події, подробиці у поліції розголосити не можуть.

Санкція статті передбачає позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи від трьох до шести років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років, зі штрафом.

Обладнання для "Акварени": що відомо про закупівлю
Відвідувачі "Акварени" під час тренування. Фото: Суспільне Полтава

Як стало відомо Суспільному із Єдиного державного реєстру судових рішень, провадження у цій справі розпочали на початку лютого 2024-го року. Слідчі, зокрема, клопотали у суді про отримання дозволу на огляд у спорткомплексі "Акварена". Це клопотання задовольнили.

За даними з ухвали суду, правоохоронці виявили можливе порушення під час перегляду тендерів на інтернет-платформі "Prozorro". Через цей ресурс у грудні 2023-го був укладений договір між виконувачем обов’язків директора комунальної установи "Центр спортивної підготовки" та підприємцем на закупівлю обладнання. Його загальна вартість ― понад 1,9 мільйона гривень.

Закупівля для "Акварени" за завищеною ціною: що кажуть правоохоронці
Фасад приміщення "Акварени" у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Що закупили зі ймовірною переплатою для "Акварени"

За договором, у спортивно-видовищний комплекс доставили:

  • три велотренажери "AirBike" по 43 700 гривень;
  • один тренажер "жим плеча вгору" "SHOULDER PRESS" за 219 850 гривень;
  • один тренажер "вертикальна тяга" "VERTICAL TRACTION" за 232 290 гривень;
  • один багатофункціональний тренажер "Dual Pectoral|Reverse Flu" за 283 090 гривень;
  • один тренажер "жим від грудей" "CHEST PRESS" за 232 290 гривень;
  • одна олімпійська жимова стійка "HALF RACK" за 183 090 тисячі гривень;
  • чотири гребних тренажери "SKILLROM (Anthracite Black)" по 150 612 гривень;
  • одна лавка Скотта "SCOTT BENCH" за 36 900гривень.

Правоохоронці порівняли вартість такого ж обладнання на інтернет-ресурсах і виявили, що воно коштує дешевше. Крім того, підприємець додав видаткову накладну, де за три види тренажерів вказана нижча ціна ― на понад 60 тисяч гривень, понад 124 тисячі гривень та приблизно на 122 тисячі гривень.

"ОСОБА_5, перебуваючи на посаді виконуючого обов`язки директора Комунальної установи Полтавської обласної ради "Центр спортивної підготовки" здійснив закупівлю вказаного вище товару за цінами, які є вищими середньо статистичних цін, чим здійснив дії, які завдали шкоду охоронюваним законом інтересам держави, причинивши тяжкі наслідки", ― йдеться в ухвалі.
"Акварена": у Полтаві розслідують справу про закупівлю тренажерів
Окрім тренажерів, у приміщенні "Акварени" є басейни. Фото: Суспільне Полтава

Керівництво "Акварени" у Полтаві

Спортивно-видовищним комплексом "Акварена" у Полтаві опікується комунальна установа Полтавської обласної ради ― "Центр спортивної підготовки". Виконує обов’язки її керівника полтавець Дмитро Ніжніченко. Він є спортсменом-пауерліфтером, раніше працював у Полтавському аграрному університеті.

Суспільному Дмитро Ніжніченко повідомив, що коментарів щодо кримінального провадження та розслідування надавати не буде.

Що таке "Акварена" у Полтаві

Будівництво спортивного комплексу "Акварена" на вулиці Петра Юрченка у Полтаві завершили 2021-го. Тривало воно 14 років. Загальна вартість проєкту – 241 мільйон гривень, розповідала раніше Суспільному начальниця обласного управління молоді і спорту Марина Трохименко. Це гроші з міського, обласного та держбюджету.

У спорткомплексі є два басейни – на 50 та 25 метрів, також спортивна зала та сауна. Перші змагання у закладі влаштували на початку березня. Відтоді комплекс відвідують спортсмени та жителі міста.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок