У справі щодо ймовірного приниження бійців у Полтаві блогером Заволокою призначили закритий розгляд

У справі щодо ймовірного приниження бійців у Полтаві блогером Заволокою призначили закритий розгляд

Справу щодо блогера Романа Заволоки, якого підозрюють у приниженні військових у Полтаві, розглядатимуть у закритому режимі. Про це під час засідання клопотала його захисниця та прокурорка. Крім того, в Октябрському райсуді Полтави Романові Заволоці продовжили термін тримання під вартою.

Романа Заволоку затримали 29 серпня та взяли під варту. Чоловік, за даними слідства, ображав та принижував військових у центрі Полтави. Свої дії знімав на камеру та публікував у соцмережах. Таким чином намагався дискредитувати українських захисників.

Так, як справа стосується військових, прокурорка Олена Гомля та захисниця Романа Заволоки клопотали про подальший закритий розгляд ― зокрема, без представників медіа.

Суддя Андрій Лизенко
Суддя Андрій Лизенко. Суспільне Полтава

"Моя думка, щоб проводити судовий розгляд у закритому судовому засіданні, відповідно до статті 27 КПК. Оскільки ті кримінальні правопорушення, які інкримінуються Заволоці, одне з них відноситься до категорії злочинів проти основ національної безпеки. Досліджуються підстави діяльності цих територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки",говорить прокурорка Олена Гомля.

"Є всі підстави вважати, що в ході слухання справи можуть бути розголошені дані, які становлять державну таємницю", — каже захисниця Романа Заволоки.

Крім того, захисниця підсудного клопотала про зміну запобіжного заходу замість тримання під вартою.

Роман Заволока
Роман Заволока. Суспільне Полтава

"Якщо суд прийде до висновку, що неможливо обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, то прошу суд застосувати запобіжний захід у вигляді застави, як альтернативи тримання під вартою ― 53 680 гривень", — розповідає захисниця Романа Заволоки.

Суддя Андрій Лизенко ухвалив продовжити термін тримання під вартою Романові Заволоці щонайменше до 19 січня.

"В задоволенні клопотання захисника про заміну запобіжного заходу відмовити. Розгляд провадження здійснювати у закритому судовому засіданні протягом всього процесу розгляду", — говорить суддя Андрій Лизенко.

Наступне, вже закрите судове засідання запланували на 19 грудня.

Хто такий Роман Заволока з Полтави

Роман Заволока ― 27-річний житель Полтави. Він веде сторінки, зокрема, і в Instagram. Та них він і публікував відео зі сварками з військовими. Нині одна зі сторінок заблокована.

Також відомо, що чоловік працював фітнес-тренером у спортивних клубах, надавав консультації через соцмережі.

Заволоку підозрюють за чотирма статтями:

  1. частина перша статті 114-1 "Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань";
  2. частина друга статті 435-1 "Образа честі і гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю";
  3. частина друга статті 345 "Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу";
  4. частина друга та третя статті 436-2 "Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників".

Санкція ― обмеження воліОбмеження волі – це покарання, що полягає у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов'язковим залученням засудженого до праці на строк до п'яти років або позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи на той самий строк.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок