На Полтавщині на цукровий діабет хворіють понад 50 тисяч людей. Більше 9 тисяч пацієнтів отримують інсулін.
Про це Суспільному розповів завідувач ендокринологічного відділення обласної лікарні Володимир Михайлець.
Що таке діабет
"Діабет – це хронічне захворювання, зумовлене абсолютною або відносною відсутністю інсуліну в організмі. Або ж його наявністю, але немає взаємодії з клітинами організму. Є діабет першого типу, потребуючий інсулінотерапії, і діабет другого типу при декомпенсації, коли таблетовані препарати не допомагають", — каже завідувач ендокринологічного відділення обласної лікарні Володимир Михайлець.

До симптомів цукрового діабету належить, зокрема, втрата ваги, повільне загоювання ран, часте сечовипускання, підвищене відчуття голоду і спраги, втома, а також погіршення зору, розповіла ендокринологиня Златослава Шаєнко.

"Цукровий діабет зараз визнаний всесвітньою пандемією, третім захворюванням по причині смертності та інвалідності людей. Є фактори ризику і модифіковані. Це – індекс маси тіла, наявність ожиріння, спадковість дуже важливо, це наявність артеріальних гіпертензій, наявність порушень у ліпідному обміні, низька фізична активність, стреси, неправильне харчування", — говорить ендокринологиня 2-ї лікарні Полтави Златослава Шаєнко.
Понад 15 років цукровий діабет лікує Любов Слизько із Полтавської громади. Пігулки замінила на ін’єкції інсуліну. Їх робить двічі на день.

"Перед тим, що я вже звернулась, мене суглоби турбували. Але в процесі лікування воно ж з кожним роком у мене відшаровується сітківка, мені зробили чотири операції в цьому році. Це пов’язано з діабетом. Суглоби, зуби теж тривожать.", — каже хвора на цукровий діабет Любов Слизько.
Як розповів Володимир Михайлець, нині в області цукрознижувальними препаратами та інсуліном пацієнти забезпечені на 100%.
"Зараз забезпечення інсуліном людей хворих цукровим діабетом здійснюється через аптечну мережу, яка працює напряму з Національною службою здоров’я України, яка відшкодовує вартість інсуліну. Первинно складається план лікування лікарем ендокринологом за місцем проживання таким пацієнтам. Далі пацієнт іде в аптеку, де отримує необхідні ліки", — каже завідувач ендокринологічного відділення обласної лікарні Володимир Михайлець.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: