На Полтавщині майже 50 тисяч хворих на цукровий діабет: які симптоми та лікування

На Полтавщині майже 50 тисяч хворих на цукровий діабет: які симптоми та лікування

На Полтавщині на цукровий діабет хворіють понад 50 тисяч людей. Більше 9 тисяч пацієнтів отримують інсулін.

Про це Суспільному розповів завідувач ендокринологічного відділення обласної лікарні Володимир Михайлець.

Що таке діабет

"Діабет – це хронічне захворювання, зумовлене абсолютною або відносною відсутністю інсуліну в організмі. Або ж його наявністю, але немає взаємодії з клітинами організму. Є діабет першого типу, потребуючий інсулінотерапії, і діабет другого типу при декомпенсації, коли таблетовані препарати не допомагають", — каже завідувач ендокринологічного відділення обласної лікарні Володимир Михайлець.

На Полтавщині майже 50 тисяч хворих на цукровий діабет
Людмила Чала, хвора на цукровий діабет. Фото: Суспільне Полтава

До симптомів цукрового діабету належить, зокрема, втрата ваги, повільне загоювання ран, часте сечовипускання, підвищене відчуття голоду і спраги, втома, а також погіршення зору, розповіла ендокринологиня Златослава Шаєнко.

На Полтавщині майже 50 тисяч хворих на цукровий діабет: які симптоми та лікування
Симптоми цукрового діабету. Графіка: Суспільне Полтава

"Цукровий діабет зараз визнаний всесвітньою пандемією, третім захворюванням по причині смертності та інвалідності людей. Є фактори ризику і модифіковані. Це – індекс маси тіла, наявність ожиріння, спадковість дуже важливо, це наявність артеріальних гіпертензій, наявність порушень у ліпідному обміні, низька фізична активність, стреси, неправильне харчування", — говорить ендокринологиня 2-ї лікарні Полтави Златослава Шаєнко.

Понад 15 років цукровий діабет лікує Любов Слизько із Полтавської громади. Пігулки замінила на ін’єкції інсуліну. Їх робить двічі на день.

На Полтавщині майже 50 тисяч хворих на цукровий діабет: які симптоми та лікування
Любов Слизько, хвора на цукровий діабет. Фото: Суспільне Полтава

"Перед тим, що я вже звернулась, мене суглоби турбували. Але в процесі лікування воно ж з кожним роком у мене відшаровується сітківка, мені зробили чотири операції в цьому році. Це пов’язано з діабетом. Суглоби, зуби теж тривожать.", — каже хвора на цукровий діабет Любов Слизько.

Як розповів Володимир Михайлець, нині в області цукрознижувальними препаратами та інсуліном пацієнти забезпечені на 100%.

"Зараз забезпечення інсуліном людей хворих цукровим діабетом здійснюється через аптечну мережу, яка працює напряму з Національною службою здоров’я України, яка відшкодовує вартість інсуліну. Первинно складається план лікування лікарем ендокринологом за місцем проживання таким пацієнтам. Далі пацієнт іде в аптеку, де отримує необхідні ліки", — каже завідувач ендокринологічного відділення обласної лікарні Володимир Михайлець.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок