Будинок на вулиці Квітучій у Полтаві, який у серпні 2023-го року зазнав руйнувань через вибух газового балону, досі без опалення. Там не ізолювали систему опалення у пошкоджених квартирах і не вставили вікна.
Через це, зокрема, "Полтаватеплоенерго" не може подавати тепло. У міській раді поки чекають висновків екпертизи щодо аварійності будинку.
Полтавка Світлана Глаголь раніше проживала у будинку за адресою Квітуча, 8, в якому у серпні 2023-го року вибухнув газовий балон. Її квартира зазнала руйнувань, бо розташована поруч із тією, де стався вибух. У помешканнях пошкоджені комунікації.

"Моя квартира зруйнована. Тут колись була шафа-купе. Ця стіна після трьох місяців вже зрушується, і вона скоро впаде. Сьогодні я питала, чи можна її демонтувати, бо якогось дня вона може опинитися на підлозі, що може бути небезпечним для інших квартир. Як ви бачите, дверей немає, двері винесені", — каже мешканка будинку Світлана Глаголь.
До вцілілих квартир від початку опалювального сезону теплопостачання не подали. Як повідомили Суспільному у пресслужбі "Полтаватеплоенерго", це зможуть зробити, якщо, зокрема, у будинку ізолюють систему опалення у пошкоджених помешканнях і вставлять вікна. Це мають зробити за рахунок міського бюджету.

"Почали дізнаватися за опалення, що ж буде з нашим будинком. Нам сказали: «По 109-му мікрорайону уже почали подавати, а ваш будинок поки що прибрали з подачі, тому є проблеми з опаленням (тепломережею – ред.)». Пообіцяли, що це питання вирішать тим, що ці квартири, які зруйновані, якось відключать, а нам далі ввімкнуть опалення. Десь ходимо, то до онука підемо, живемо. Але ж це ми, он є люди, яким нема до кого піти", — пояснює мешканка будинку Тамара Корж.
"Ми не зверталися одразу, бо приїжджали, обіцяли, казали (представники міської ради – ред.). Збирали збори (жителів будинку – ред.), казали, що ось тендер буде. Останні (збори – ред.) були приблизно місяць тому, казали, що треба все закрити і все зроблять. І все. Воно ось так досі стоїть", — каже мешканка будинку Олександра Онищенко.

Нині з мешканцями будинку щодо опалення спілкуються представники міського управління житлово-комунального господарства. Роботи щодо теплоізоляції узгоджують з "Полтаватеплоенерго", розповіла Катерина Ямщикова.
"Є моменти, де експертиза мала б надати нам свою інформацію про перелік необхідної роботи. Тобто будівельні роботи не можуть початися, поки в нас не з’явиться експертиза щодо аварійності цього будинку. Тільки після експертизи можна розпочати планувальні роботи. Відверто скажу, як є, це також пов’язано і з кадровими змінами, які відбуваються. Ось тільки-но став (до роботи – ред.) новий начальник УЖКГ, йому треба швидко перехоплювати справи", — каже секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

Як розповів Суспільному заступник міського голови Володимир Чередниченко, уже запланували роботи з теплоізоляції опалювальної мережі.
"Ми плануємо змонтувати теплобар’єри, щоб не було таких тепловтрат, утеплити системи тепломереж. Взагалі потрібно повторно робити експертизу будівельну щодо тих пошкоджень, які є. І терміново залучати службу, терміново проводити конкурс, щоб відремонтувати цей будинок. У нас назріває інший темп робіт щодо цієї будівлі. У нас є всі шанси зробити це протягом п’яти-шести днів. До кінця цього тижня або до кінця наступного нам все це вдасться", — говорить заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко.
Що відомо про вибух у полтавській багатоповерхівці
У багатоквартирному будинку на вулиці Квітучій вибух стався близько 22:00 6 серпня 2023-го. Як розповідав Суспільному речник рятувальників регіону Віталій Шкаревський, через вибух 6 серпня травми отримали три людини, двох із них госпіталізували. Як повідомив 6 вересня начальник міського департаменту охорони здоровʼя Сергій Котов, власник газового балона, якого раніше госпіталізували, помер.
Жителям багатоповерхівки виділили по 10 тисяч гривень допомоги. По 5 тисяч отримають люди з будинку навпроти, в яких частково пошкоджені вікна і яких не відселяли після вибуху.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: