Перейти до основного змісту
У Градизькій ТГ на Полтавщині виявили вірус африканської чуми свиней: які заходи запровадять

У Градизькій ТГ на Полтавщині виявили вірус африканської чуми свиней: які заходи запровадять

Через африканську чуму свиней вилучатимуть деяких тварин на забій
Африканську чуму свиней виявили у трупів тварин. Фото ілюстративне, pexels

Вірус африканської чуми свиней виявили у матеріалах, які відібрали із трупів домашніх свиней. Мертвих тварин виявили біля села Мозоліївка Градизької громади Полтавської області.

Коли у Градизькій громаді виявили вірус африканської чуми свиней

Трупи 10 свиней у яру біля села Мозоліївка виявила місцева жителька увечері 6 листопада. Про це вона повідомила Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Наталія Карпенко.

Наступного дня фахівці ветмедицини разом із представниками Держпродспоживслужби відібрали матеріали для дослідження та утилізували трупи. Згідно з результатами дослідження, у відібраних матеріалах виявили ДНК вірусу африканської чуми свиней.

У Градизькій ТГ на Полтавщині виявили вірус африканської чуми свиней
Місце утилізації трупів свиней. Фото: Сайт ГУ НП у Полтавській області

Людину, яка ймовірно викинули трупи свиней, розшукали. Нею виявилася 64-річна місцева жителька. Нині щодо цього правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею 251 "Порушення ветеринарних правил, яке спричинило поширення епізоотії або інші тяжкі наслідки". За це передбачено від штрафу до позбавлення воліКримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи на строк до 3 років. Про це Суспільному розповів речник обласної поліції Юрій Сулаєв.

Які заходи впровадять через вірус африканської чуми свиней

8 листопада 2023-го року на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кременчуцькій районній військадміністрації мають запровадити карантинні обмеження та оголосити неблагополучною територію, де виявили трупи тварин.

За словами начальниці відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Наталії Карпенко, до 3-кілометрової зони захисту потрапить село Мозоліївка. Там проведуть облік домашніх свиней. Здорових тварин мають вилучити та відправити на забійне підприємство для переробки, а хворих – умертвити та утилізувати. Також у цій зоні заборонять проведення ярмарків та базарів, де можуть бути скупчення тварин.

Окрім того, мають запровадити зону нагляду. До неї потраплять села Градизької громади:

  • Пронозівка;
  • Васьківка;
  • Кагамлик;
  • Кирияківка;
  • Вишеньки;
  • Пелехівщина;
  • Петрашівка;
  • Броварки;
  • Шушвалівка.

У цих населених пунктах за зовнішніми ознаками перевірятимуть, чи здорові свині, а також роз’яснюватимуть людям правила біобезпеки, пояснила Наталія Карпенко.

У цих зонах заборонено торгувати живими свинями та продуктами з них, окрім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають на це дозвіл.

Що відомо про вірус африканської чуми свиней

На Полтавщині від початку 2023-го року вірус африканської чуми свиней виявляють вдруге. Перший випадок підтвердили у дикого кабана, тушу якого знайшли на території Опішнянської громади.

За словами начальниці відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Наталії Карпенко, дикий кабан – це джерело інфекції африканської чуми свиней. За її словами, нині кількість цих тварин збільшилася. Вони здебільшого живуть на полях, де росте кукурудза. Насінням цієї культури, яка не пройшла попередньої термічної обробки, люди можуть годувати домашніх свиней. Таким чином можуть заразити їх вірусом. Аби уникнути цього, годувати тварин слід продуктами, які пройшли термічну обробку. Окрім того, свиням не можна давати їжу, яку їдять люди, оскільки вона може бути недостатньо оброблена (це, зокрема, ковбасні вироби).

Вірус африканської чуми свиней невиліковний, від нього немає вакцини. Профілактика цього захворювання – це дотримання біобезпеки та утримання тварин у закритому приміщенні, додала Наталія Карпенко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок