У військово-історичний музей Кременчука передали рятувальний жилет, який дістали військовослужбовці Головного управління розвідки. Експонат передав житель Кременчука, який придбав жилет на аукціоні.
Про це Суспільному розповів директор військово-історичного музею Кременчука Володимир Поляков.
Цей рятувальний жилет знайшли неподалік бурових газових та нафтовидобувних платформ біля берегів Криму в Чорному морі. Це місце називають "Вишки Бойка" (називати їх так почали тому, що угодою щодо придбання установок займався Юрій Бойко – тодішній міністр енергетики – ред.), каже Володимир Поляков.

"Жилет до музею приніс Ярослав Самойленко. Чоловік працює в Києві, а родом із Кременчука. Експонат він придбав за донат у 50 тисяч гривень. Гроші направили на допомогу для ЗСУ. Ярослав зателефонував і спитав, чи приймемо ми жилет. Я сказав, що у нас є подібні експонати, наприклад, питна вода з крейсера "Москва" і "Вишки Бойка" будуть дуже доречні до цієї експозиції", - говорить директор військово-історичного музею Кременчука Володимир Поляков.
"Вишки Бойка" Росія окупувала у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях. У вересні цього року Головне управління розвідки Міноборони України сповістили, що спецпризначенці повернули їх під контроль України. Під час проведення операції, зокрема, вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет – ред.), а також РЛС (радіолокаційна станція – ред.) "Нева", що може відстежувати рух суден у Чорному морі, йдеться у публікації Міністерства оборони України.

"Загалом у нас в музеї кілька напрямків та експозицій. Одна із них присвячена АТО. Напрямок "Кременчук військовий", "Кременчук крізь призму Другої світової війни" і зараз – це "Кременчук під час російсько-української війни". Наразі цей експонат зберігатиметься і буде представлений саме у рамках цієї експозиції. Вже ми провели десь 6 екскурсій дітей по новій експозиції. Тут сотні експонатів. Їх приносять батьки загиблих та усі, хто вшановує пам'ять наших воїнів, жителів громади та району", - розповідає директор військово-історичного музею Кременчука Володимир Поляков.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: