У селі Яреськи на Полтавщині деякі місцеві не отримують вчасно газет та пенсій: чому так

У селі Яреськи на Полтавщині деякі місцеві не отримують вчасно газет та пенсій: чому так

В Яреських із запізненням працює Укрпошта
. Суспільне Полтава

У селі Яреськи на Полтавщині деякі місцеві скаржаться на відсутність поштового відділення. Його закрили близько місяця тому через реструктуризацію мережі "Укрпошти". Як повідомила Суспільному місцева Любов Шабанова, тепер затримується доставка пенсій, посилок та періодики.

В Яреськах затримують пенсії, періодику та посилки, говорять місцеві.

"Повиписували багато преси, не отримують, пенсія не вчасно доставляється. Загалом повний завал! У нас 5 листонош було. У нас два відділення було: у селі і на цукровому заводі",каже колишня працівниця "Укрпошти" Любов Шабанова.

У Яреськах люди вимагають налагодити роботу Укрпошти
Біля виконкому Яреськівського старостату зібралось зо два десятки людей. Скаржаться на роботу «Укрпошти» після закриття стаціонарного відділення. Суспільне Полтава

"Кажуть, що дуже збитково, як одна поштарка і начальник відділення. Я проста пенсіонерка, ніяк до мене не доходить. Де тут логіка? Чому дві бригади, водій у вівторок приїжджають, в п'ятницю. І так кожен тиждень, де тут економія?",говорить місцева жителька Галина Кісіленко.

Протягом останнього місяця після закриття послуги надає пересувне відділення, каже місцева Надія Шабалдак.

"Я і мої сусіди не отримували газет за 4 серпня, 15, 22 вересня. Прийшли ми 15-го по газети, не вистачило. Сюди в сільську раду нам анонсували, що будуть видавати газети. Я не розумію, як це може не вистачити. Ми ж підписували видання, оплачували. Де наші газети? Ми ж їх виписуємо не на самокрутки. Ми хочемо читати",розповідає місцева жителька Надія Шабалдак.

В Яреськах іх запізненням приносять газети
Ганна Боровик, жителька с. Яреськи. Прикута до ліжка 2,5 роки. Не отримує вчасно пенсію та періодику. Суспільне Полтава

Нині працівники "Укрпошти" з Миргорода приїжджають двічі на тиждень та працюють по 2 години. Обслуговувати повноцінно всіх жителів не встигають, каже староста Яреськівського старостинського округу Станіслав Миколенко.

"Кількість населення старостату – 3800 людей, плюс 430 людей тимчасово переміщених осіб. 63 вулиці, загальна протяжність по Яреськах вулиць десь близько 40 кілометрів. Обіцяють завідувачку поштою і двох листонош. По Яреськах виїзна не може працювати, тому що в Яреськах налічується 38 багатоповерхівок, в яких проживають від 40 до 50 чоловік",каже староста Яреськівського старостинського округу Станіслав Миколенко.

За його словами, у Яреськах 998 пенсіонерів, деякі з них – люди з інвалідністю, не пересувні. Серед таких – 69-річна Ганна Боровик. Жінка розповідає, що їй на кілька днів затримали пенсію.

Укрпошту в Яреськах закрили
Відділення Укрпошти в Яреськах, не працює з 2021 року. Суспільне Полтава

"Треба було 15 числа, принесли 22 (пенсію- ред.). Ні комунальних, газет взагалі немає! Комунальні ж ніде платить. Місяць точно вже немає газети", — розповідає місцева жителька Ганна Боровик.

Як розповів директор з розвитку мережі Полтавського регіону "Укрпошти" Павло Шестопал, стаціонарне відділення поштового зв’язку у Яреськах планують відновити.

"На даний момент воно (відділення-ред.) приєднано тимчасово до Шишак. Їздять з Шишак люди роздають пенсії, періодику. На вересень уже пенсія вся виплачена, тобто заборгованості немає, ми все встигли. Є кандидат на начальника, зараз навчається в Шишаках. Тільки здасть екзамени, вивчить всі послуги, то відкриємо відділення. Зазвичай місяць-півтора",говорить директор з розвитку мережі Полтавського регіону АТ "Укрпошта" Павло Шестопал.

Укрпошта в селі
Друге відділення в Яреськах закрили влітку 2023 року. Суспільне Полтава

За його словами, стаціонарні відділення закривають, аби автоматизувати мережу і відійти від паперової роботи. Тому у маленькі села їздять поштові авто.

"За місяць 2-3 посилки. Нема сенсу тримати там стаціонарний пункт, платити за оренду, комуналку. Комп’ютеризувати маленькі відділення, які працювали 2-3 рази в тиждень, є нерентабельним, легше просто відправити туди машину, яка буде приїжджати туди ці 2-3 рази в тиждень, але разом з тим по дорозі може ще заїхати в якісь села і надати послуги. Із жовтня місяця ми плануємо частково автоматизувати всі пересувні відділення" пояснює директор з розвитку мережі Полтавського регіону АТ "Укрпошта" Павло Шестопал.

Перехід деяких сільських відділень зі стаціонарних на пересувні на Полтавщині розпочався минулого року, розповів Павло Шестопал. Зараз в регіоні працює 130 пересувних відділень.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок