Полтавець Валерій Константинов загинув під час захисту України від російського вторгнення. Рідні просять присвоїти йому посмертне звання Герой України. Про це Суспільному розповіла рідна сестра воїна Наталія Арзуманян.
Цивільне життя Валерія Константинова
Валерій Константинов народився у Кропивницькому, а згодом родина переїхала до Полтави, де він виріс та навчався. Зокрема, чоловік закінчив Полтавський педагогічний університет.
"У мене два брата було, вони були близнюки. Як діти – то в похід кудись підуть, то ще кудись. Збирали рюкзаки, йшли кудись, гуляли, скарби шукали. А потім батьки шукали їх. Займався спортом. Поки була жива мама, він постійно приїжджав в Україну", – каже сестра воїна.
Близько 15 років Валерій пропрацював у Нідерландах водієм, а коли дізнався про повномасштабне вторгнення Росії, вирішив повертатися в Україну та йти до війська.
"Інакше він учинити не міг, бо він з родини військовослужбовця. У нас і батько був військовослужбовцем, льотчиком, і дідусь у нас льотчик. У нас це сімейне", – розповіла Наталія.
Військова служба Валерія Константинова
Після того, як Валерій долучився до війська, він захищав Україну, зокрема, на Київщині та Харківщині, каже Наталія. Чоловік мав позивний "Француз".
"Він казав, що дуже складно, страшно. Тим більше, після Бучі. Він був у Бучі, в Ірпені, Київська область. Починав із житомирської траси, а закінчив в Ізюмі. Вони пішли на завдання і потрапили під обстріл. Це було 10 квітня 2022-го року. Ми його похоронили у Полтаві, поруч, де тато, мама і брат", – розповіла сестра воїна.
Валерію Константинову було 42 роки. Він служив у стрілецькому добровольчому батальйоні "Окрема добровольча чота Карпатська Січ". На честь полеглого воїна у Полтаві назвали провулок Рельсовий.
Петиція про звання для Валерія Константинова
У Валерія Константинова лишилася тільки сестра та її сім’я. Порадившись із рідними, каже Наталія Арзуманян, вирішили створити петицію про присвоєння воїнові посмертного звання Герой України. Підписати її можна за посиланням.
"Щоб про нього пам’ять лишилася. Не кожен же повертався в Україну, всі тікали звідси. Це ми всі зібралися і вирішили, що він заслуговує цього звання".
Нині петиція зібрала приблизно 3 500 голосів, аби її розглянули, необхідно 25 000. До кінця голосування лишилося 74 дні. Щоб долучитися, на сайті Президента необхідно:
- авторизуватися;
- підписати петицію за допомогою інтернет-банкінгу або через портал "Дія".
Що відомо про російські обстріли Полтавщини
Обстріли на Полтавщині почалися у перший день повномасштабного вторгнення Росії на територію України. 24 лютого 2022-го року поцілили по об’єктах у Миргороді.
За кількістю загиблих найбільш масштабний обстріл на Полтавщині стався 27 червня 2022-го року у Кременчуці. Російська ракета влучила у ТЦ "Амстор".
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: