У Полтаві комунальники планують вивезти сміття із подвір’я місцевої жительки, яке розташоване на вулиці Небесної Сотні. Зроблять це через звернення місцевих, розповів Суспільному голова Подільської районної ради міста Сергій Білокінь. Востаннє непотріб прибирали 2,5 роки тому.
Більше 22 років Тетяна Приходько зносить речі на своє подвір’я, що на вулиці Небесної Сотні у Полтаві. Нині купа сміття там заввишки майже з будинок.
"Я за цілий рік, за зиму, щось хоч несла і перевдягала, вдягала. Ось прийшла додому я, мокра вся. Я взяла ганчірки, замотала ноги і заснула", - каже полтавка Тетяна Приходько.
69-річна жінка каже, що речі зносить через брак грошей. У її будинку немає ні світла, ні води, ні опалення.
"Я воду ношу. Ми без води. У мене донька лежить, треба щодня хоча б півтора літри води. Я вчора знайшла баки води, принесла, щоб мені хоч руки помити. Працювала на «двадцятому» заводі (завод «Лтава» – ред.). 2001-го року я втратила роботу, нічого було їсти. Чоловіка скоротили, підприємство викупили, терпіла втрати. З 2002-го року я стала безхатьком, я зрозуміла, що до людей іти не треба. Як я могла, так і виживала", - говорить полтавка Тетяна Приходько.
2,5 роки тому комунальники вивозили сміття із подвір’я жінки через скарги сусідів, розповів голова Подільської районної у Полтаві ради. Робити це планують знову через звернення місцевих.
"Дуже багато машин вивезли, приблизно 27-28 оцих великих сміттєвозів маніпуляторів-навантажувачів. І зараз, мабуть, обсяги, будуть не менші", - каже голова Подільської районної у Полтаві ради Сергій Білокінь.
Після вивозу сміття жінка знову почала зносити непотріб до двору. Через це завелися щури, каже Олена Андреєва.
"Вони бігають по її кучі туди-сюди. Гніздо собі шукають. Але я дуже боюся, тому їх не роздивляюся. Збирає, незважаючи ні на повітряну тривогу, ні на дощ. Вона просто вже переходить всі межі. Вона ходить на рівні даху", - розповідає сусідка Тетяни Приходько Олена Андреєва.
"У нас комунальний транспорт, який вивозить (сміття – ред.), він працює за графіками і маршрутами. Тобто це треба поза графіком вивозити це сміття. Якби це була одна-дві машини, можливо, (було б швидше – ред.). А коли це машин 20-30, це проблемно. Це вже буде комунальне підприємство вирішувати: на цьому тижні чи, можливо, на наступному. Вони підкоригують свої графіки, і це сміття буде вивезене", - пояснює голова Подільської районної у Полтаві ради Сергій Білокінь.
Аби не бачити сміття, сусіди поставили новий паркан.
"Тому що дивитись на це все (неможливо – ред.) Я вже кажу: «Давайте хтось залізе на дах і поскидає вниз, у неї там же площа є, щоб хоча б не бачити». Але вона вчора знову кидала, я бачила, штук п’ять пакетів на дах кидала", - говорить сусідка Тетяни Приходько Олена Андреєва.
"Я щодня проходжу цією вулицею, я не хочу бачити оце сміття, хай його вивезуть. Я вважаю, що потрібно (вивозити – ред.). Хай вона його стягує, вона, може, рік його буде стягувати, хоч на рік буде чистіше у цьому місці", - каже полтавка Наталія Мірошник.
"Сама я буду прибирати, я оце зараз вдома. Пасха пройшла. Все, що мені потрібно було, я зробила, а зараз я вдома буду прибирати. Приберу я сама, там такого нема нічого" - каже полтавка Тетяна Приходько.
За словами голова Подільської районної у Полтаві ради, сміття із цього подвір’я комунальники вивозитимуть кілька днів.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: