З початку 2023 року понад 1200 українців стали переможцями програми «Власна справа», вони отримають близько 300 мільйонів гривень на свій бізнес, а ще понад 2500 осіб матимуть нові робочі місця. Це дані з сайту Міністерства економіки України. На Полтавщині через програму теж долучають жителів області до підприємництва. Про це в ефірі Українського радіо «Полтава» розповіла директорка Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.
За словами Катерини Клавдієвої, участь у програмі «Власна справа» можлива за виконання певних умов.
Ця програма передбачає надання від 150 до 250 тисяч гривень при виконанні певних умов. Що є обов’язковою умовою гранту? Якщо сума 150 тисяч гривень – створення одного робочого місця, якщо сума від 150 до 250 тисяч гривень – створення двох робочих місць. Грант безвідсотковий, але він повертається. Цей грант зменшується на суму податків і зборів, які ви сплатили як підприємець або підприємство, які ви сплатили за своїх найманих працівників, тобто, розмір єдиного податку. І таким чином, якщо виконується умова гранту, то на повернення не залишається нічого, або сума повернення зовсім невелика.
Нині державні гранти за програмою «Власна справа» можуть отримати громадяни України від 18 до 65 років. Перший крок до отримання гранту є оцінка заборгованостей, несплат та судових справ, говорить Катерина Клавдієва.
Потім працює комісія Державного центру зайнятості і на фінансування йде місяць-сорок днів. Але кошти ці ви отримаєте на відкритий рахунок в Ощадбанку і ви не маєте права зняти їх з цього рахунку. Ви визначаєте постачальника, найкращу продукцію, обладнання, матеріали, приносите рахунок і Ощадбанк здійснює оплату. Нецільового використання не може бути.
За час роботи програми «Власна справа» на Полтавщині, а це з минулого року, більше 400 підприємців отримали кошти на власний бізнес. Найбільш популярними виявилися бізнес-плани щодо виробництва, але поряд з ними і надання послуг, будівництво. Нині є і пропозиції для військовослужбовців у запасі.
Ми йдемо до перемоги і коли ми переможемо, дуже актуальним буде розвиток середнього класу саме з учасників бойових дій. Це вже частина з тих, хто були демобілізовані, мають інвалідність внаслідок бойових дій. Тому зараз стартувала нова програма для учасників бойових дій і членів їхніх сімей. Ця програма на більш пільгових умовах. Суми набагато більші, розширено напрямки витрат.
Повне інтерв’ю з директоркою Полтавського обласного центру зайнятості Катериною Клавдієвою щодо можливості участі у державній програмі «Власна справа» слухайте за посиланням