Посмертне звання для воїна з Решетилівки Ярослава Капка просять присвоїти його рідні. Для цього донька бійця Ірина Капко створила петицію на сайті Президента України. Більше про свого тата дівчина розповіла Суспільному.
35-річний Ярослав Капко до повномасштабної війни проживав у місті Решетилівка на Полтавщині. Працював в аграрній компанії і не мав стосунку до військової справи, каже Ірина.
З початку повномасштабного вторгнення у перший день він пішов у військкомат. Він йшов туди зі словами: "Я не можу дивитися на це і чекати, поки мою країну нищать". Спочатку він був у територіальній обороні, а потім приєднався до лав Збройних сил України.
Спочатку боєць чергував на блокпостах, із липня до жовтня 2022-го року із побратимами був під кордоном України у Чернігівській області, а 4 жовтня поїхали на Бахмутський напрямок, говорить донька.
Це взагалі було не його життя, але йому подобалося. Він скидав відео моїй мамі: окоп у Чернігівській області, дощ дуже сильний був, вони були у воді. Але він звик із часом. Телефонував не так часто, бо то зв’язку не було, то ще щось. Приїжджав також рідко. Як уже був поблизу Курдюмівки (на Донеччині – ред.), то телефонував кожного вечора, раз на день.
Ярослав Капко був військовим 62-ї механізованої бригади ЗСУ, мав звання старший солдат. Він загинув 14 жовтня 2022-го року під час виконання бойового завдання біля селища Курдюмівка на Донеччині.
14 жовтня він подзвонив о 12:00 до мами. Вона ще дуже здивувалася, бо він постійно дзвонив увечері, а тут дзвонить в обід. Він якраз заступив на чергування, вони з мамою розмовляли, а потім він сказав, що ще набере. Але о 14:40 в окоп прилітає міна. Він не подзвонив тоді ввечері. А 15 жовтня вже приїхали з військкомату і сказали (про загибель – ред.).
Ярослава Капка поховали 18 жовтня у Решетилівці. У нього лишилися дружина та дві доньки. Ірина вирішила створити петицію на сайті Президента України, аби воїнові посмертно присвоїли звання Герой України. Про тата дівчина згадує зі сльозами.
Був дуже турботливим, завжди від нього відчувалася підтримка. Перед повномасштабною війною, 19 лютого, з сім’єю провели мій День народження. Дуже сподобалося. В нього були дуже рідко вихідні, але кожне момент ми проводили з родиною. Він збирав, завжди любив організовувати щось. Ми його пам’ятаємо, але хочеться, щоб якнайбільше людей його знали і пам’ятали.
Нині петиція зібрала понад 1 000 голосів, аби її розглянули, необхідно 25 000. До кінця голосування лишилося 92 дні. Щоб долучитися, на сайті Президента необхідно:
- авторизуватися;
- підписати петицію за допомогою інтернет-банкінгу або через портал "Дія".
Що відомо
- Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Після цього російські війська вторглися на територію України.
- Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. 25 лютого за це проголосувала Верховна Рада.
Читайте також
"Ми це зробили заради доньки": загиблому Ігорю Турмію з Полтавщини хочуть присвоїти звання Героя
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: