Перейти до основного змісту
"Кожна людина переносить оцей біль війни": переселенка з Рубіжного надає допомогу у Полтаві

"Кожна людина переносить оцей біль війни": переселенка з Рубіжного надає допомогу у Полтаві

"Кожна людина переносить оцей біль війни": переселенка з Рубіжного надає допомогу у Полтаві
. Суспільне Полтава

Переселенка з Рубіжного Луганської області Валентина Павленко разом з родиною приїхала до Полтави у липні минулого року. Згадує, що в орендованій квартирі нічого не мали. Більше чотирьох місяців вже працює у полтавському Центрі адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі.

Соціальна працівниця Валентина Павленко допомагає Олександрові оформити документи, аби тимчасово поселити його у Центрі адаптації та знайти для нього роботу.

«Кожна людина переносить оцей біль війни»: переселенка з Рубіжного надає допомогу у Полтаві
Соціальна працівниця Валентина Павленко допомагає Олександрові оформити документи. Суспільне Полтава

За словами Валентини Павленко, вона також допомагає відновити документи, оформити соціальні виплати бездомним, звільненим з місць позбавлення волі та внутрішньо переміщеним особам.

Якщо документи є, я скеровую на соцзахист, щоб вони отримали допомогу. Якщо хтось чимось хворіє або якісь проблеми зі здоров’ям, вони оформлюють ООНівську допомогу. Моя заключається робота в тому, щоб людину, яка в важкому життєвому становищі опинилася, щоб ми її підтримали. Адже не всі люди можуть бути сильними. І кожна людина переносить оцей біль війни.

У Центрі адаптації Валентина Павленко працює із січня 2023-го. У Гадяч на Полтавщину евакуювалася із Рубіжного Луганської області у березні 2022-го.

Коли ми приїхали у Полтаву, це було 2 липня. На орендованій квартирі у нас не було нічого.
«Кожна людина переносить оцей біль війни»: переселенка з Рубіжного надає допомогу у Полтаві
Валентина Павленко працює в центрі адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі. Суспільне Полтава

Зайти роботу, каже жінка, було важко.

Та робота, де працювала я, мене не брали за віком, а там, де пропонували роботу, от мені було дуже важко у зв’язку з моїм здоров’ям.

"Валентина Іванівна була перенаправлена до нас Полтавським міським центром зайнятості для населення. Вона підтримувала кожну людину і намагалася їй максимально допомогти. Десь 20, 30, 40 осіб за місяць звертаються по допомогу", - каже керівниця Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі Марина Переверзова.

Це наша адаптаційна кімната, в якій проживають жінки. Вони всі у нас працюють, відкладають кошти, щоб у майбутньому зняти орендоване житло.

Валентина Павленко каже, що Рубіжне згадує щодня, але жити і працювати планує в Полтаві.

Російські війська, виходячи з міста, вони все мінують, навіть трупи людей. Хочеться мені поїхати дуже, звичайно, але коли це буде і чи буде питання про повернення, не знаю. Плани повернутися дуже великі. Але, дивлячись на те, що у нас діти, це дуже важке питання. Дочка моя, ми подали тут заяву на житло. Бажання і мрія повернутися є, але розуміння того, коли це буде, ще немає.

Читайте також

"Важливо те, що ти комусь потрібен": у Полтаві переселенцям роздають теплий одяг

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок