Перейменування вулиць третьої черги у Полтавській громаді: розпочали прийом пропозицій

Перейменування вулиць третьої черги у Полтавській громаді: розпочали прийом пропозицій

Перейменування вулиць третьої черги у Полтавській громаді: розпочали прийом пропозицій
. Фото: Суспільне Полтава

У Полтавській громаді протягом двох тижнів збиратимуть пропозиції щодо перейменування 65 вулиць та провулків. Це топоніми, які названі на честь російських та радянських митців і науковців. Запропонувати нову назву можуть охочі, незалежно від віку, каже фахівчиня комунальної організації "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова.

Одна із вулиць у Полтаві названа на честь російського поета Олександра Пушкіна. Її мають змінити під час третьої черги перейменування.

Перейменування вулиць ІІІ черги у Полтавській громаді: розпочали прийом пропозицій
Вулиця Пушкіна у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Від 17 квітня розпочався прийом пропозицій щодо перейменування 65 вулиць та провулків у Полтавській громаді, які названі на честь російських та радянських митців і науковців. Це 55 – в обласному центрі та 10 у старостинських округах.

Пропозицій щодо перейменування вулиць полтавка Світлана Безноса не подавала, але голосувала за запропоновані варіанти.

"На сьогодні є багато особистостей, достойних людей, якими ми можемо називати ці вулиці. Тому моя думка, що потрібно перейменовувати. Люди до усього звикають. Тому абсолютно нормально це сприйметься", — каже жителька Полтави Світлана Безноса.

Перейменування вулиць ІІІ черги у Полтавській громаді: розпочали прийом пропозицій
Перейменування вулиць ІІІ черги у Полтавській громаді. Фото: Суспільне Полтава

Проти перейменування вулиці Пушкіна Ніна Климко.

"Я Пушкіна люблю, учила у школі, у школі нас навчали іноземним мовам, і російській, і українській, і усе було нормально. А зараз що? Я люблю Пушкіна, чому ні? Співучий такий, і мова хороша. І перечитую інколи, хочеться читати. У нього теж у житті якісь негаразди були. Але він так і залишився Пушкіним", — говорить жителька Полтави Ніна Климко.

Прийом пропозицій від жителів громади триватиме до 1 травня включно, каже фахівчиня "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова.

"Подати свою пропозицію можна у три етапи: це заповнити онлайн опитувальник, який ми сьогодні розмістили на сайті Полтавської міської ради, принести у паперовому вигляді до нас в «Інститут розвитку міста» або ж надіслати нам на електронну пошту. Уся детальна інформація зранку була розміщена на сайті Полтавської міської ради. Подати пропозицію може будь-який наший громадянин незалежно від віку", — каже фахівчиня комунальної організації "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова.

Що відомо

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • 16 грудня завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади. Нові назви для 71 топоніма у Полтавській громаді не могли затвердити бо 22 лютого не відбулася сесія міської ради.
  • 17 січня у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги. А 9 березня визначили термін голосування.
  • Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок