«Військова адміністрація у Полтаві могла бути ще в березні 2022» - очільник Полтавської РВА Романов

«Військова адміністрація у Полтаві могла бути ще в березні 2022» - очільник Полтавської РВА Романов

«Військова адміністрація у Полтаві могла бути ще в березні 2022» - очільник Полтавської РВА Романов
. Суспільне Полтава

На деякі запити щодо потреб військових у перші тижні повномасштабної війни Полтавська міська влада відповідала відписками. З військовою адміністрацією ці питання можна було б вирішити оперативніше. Про це в ефірі Українського радіо «Лтава» розповів начальник Полтавської районної військової адміністрації Дмитро Романов.

За словами Дмитра Романова, на початку повномасштабного вторгнення представники Полтавської міськради були розгублені і майже безініціативними щодо оборони обласного центру.

Доводилося постійно спонукати людей до тих дій, які їм потрібно зробити, щоб використати міський ресурс, пришвидшити зведення оборонних споруд, надання допомоги військовим. Наприклад, влітку ми надавали місту пропозиції закупити мінірадіолокаційні станції, щоб закрити небо від дронів-розвідників. «Так-так». Покивали, але віз там і залишився, ніхто нічого не зробив. Коли вже пішли «Шахіди», треба було терміново закупити потужні ліхтарі, лазерні цілевказівники. Також цього не зробили.

Зволікання із закупівлею потрібних для оборони засобів наражало на небезпеку жителів, каже керівник Полтавської РВА. Тому саме в оперативності закупівель могло б допомогти введення військової адміністрації у Полтаві.

Військова адміністрація – це пряма вертикаль і можна приймати рішення в терміни, які вимагає час. Рішення щодо коштів, щодо залучення підприємств для вирішення задач оборони. Зараз у наших міських депутатів є така історія: або вони домовляться між собою і доведуть, що вони спроможні працювати на оборону, керувати містом в умовах військового часу, або буде момент, коли введуть військову адміністрацію для ефективного керівництва територією під час воєнного стану. Можливість введення такої адміністрації – великий стимул для депутатів.

Одним з прикладів вдалого адміністрування під час військового стану, за словами Дмитра Романова, було введення рік тому посади коменданта Полтавського району. Відразу завдяки цьому запровадили систему паролів та пропусків. Також впорядковали систему підготовки оборонних рубежів.

Якби ми тоді рік тому все робили винятково за процедурою, як нам казала міська влада, то в нас би були блок-пости не з бетонних блоків і окопи не обладнані деревом. У нас би це все було з папірців «чому не можна», з листів, з відписок. Тому доводилося все це прискорювати. У другій половині 2022-го року вже трошки “розгойдались”, бо введення військової адміністрації розглядали ще з кінця березня. Все через те, що гальмували багато питань.

В міській раді, як сказав Дмитро Романов, є багато депутатів, з якими можна вести діалог щодо розбудови обласного центру. Це стосується, в першу чергу, комунальної галузі, системи міського громадського транспорту, облаштування парків.

Більше слухайте в інтерв’ю Дмитра Романова Українському радіо «Лтава»

Що відомо

  • Дмитро Романов працює головою Полтавської районної державної адміністрації з травня 2020 року. 3 лютого у межах реорганізації РДА президент спочатку звільнив, а потім призначив Романова головою вже оновленої структури.

Читайте також

Що таке військова адміністрація та хто її запроваджує: роз’яснення полтавської юристки

На початок