У Полтаві визначили термін голосування за перейменування топонімів другої черги

У Полтаві визначили термін голосування за перейменування топонімів другої черги

У Полтаві визначили термін голосування за перейменування топонімів другої черги
. Суспільне Полтава

Голосування за перейменування другої черги топонімів у Полтавській громаді триватиме з 15 до 29 березня. Таке рішення ухвалили 9 березня на засіданні виконкому, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.

Голосувати за назви для 99 топонімів можна буде на електронній платформі «E-Dem», розповів Суспільному заступник директора комунальної організації «Інститут розвитку міста» Олексій Довгаль.

Рішення, яким затвердили терміни електронного голосування, ухвалили під час засідання виконавчого комітету Полтавської міськради. «За» проголосували 19 членів виконкому із 20 присутніх.

«Рішення ухвалили про початок голосування про перейменування вулиць, провулків другої черги, які опрацьовувалися робочою групою впродовж останніх двох місяців. З 15 числа (березня – ред.) о 9-й годині ранку плануємо почати голосування по другій черзі перейменування вулиць та провулків», – розповів заступник директора комунальної організації «Інститут розвитку міста» Олексій Довгаль.
У Полтаві визначили термін голосування за перейменування топонімів другої черги
Засідання виконкому в Полтавській міськраді. Суспільне Полтава

До другої черги входять топоніми у Полтаві та у селах громади. Це назви на честь російських чи радянських військових діячів, героїв війн, політиків чи подій, повідомляв раніше Суспільному заступник голови робочої групи щодо перейменування вулиць у Полтавській громаді Леонід Булава.

«Перелік вулиць визначили, перелік пропозицій визначено, враховані пропозиції від громадян, громадських організацій. Перша черга – це була більше виправлення якихось орфографічних помилок. А це вже більше стосується комуністичних символів. Це провулок Матросова, вулиця Матросова і так далі», – розповів заступник директора комунальної організації «Інститут розвитку міста» Олексій Довгаль.

Голосування триватиме до 9:00 29 березня. Після цього його результати передадуть до топонімічної комісії і повинні затвердити на сесії міської ради.

Що відомо

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • 16 грудня завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади. Нові назви для 71 топоніма у Полтавській громаді не змогли затвердити бо 22 лютого не відбулася сесія міської ради.
  • 17 січня у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги.
  • Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.

Читайте також

Перейменування та демонтаж: що відомо про деколонізацію на Полтавщині за рік повномасштабної війни

На початок