Тимчасова слідча комісія ВРУ з питань можливих порушень законодавства у сфері гуманітарної допомоги та неефективного використання майна, яка працювала у Полтаві 8 лютого, звернулася до правоохоронців щодо роботи обласної військової адміністрації та Полтавської міської ради. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова комісії Сергій Козир.
У Полтаві Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань можливих порушень законодавства у сфері гуманітарної допомоги обговорила питання щодо діяльності місцевої влади. Як повідомив голова комісії Сергій Козир на своїй сторінці у Facebook, питання стосувалися, зокрема, діяльності обласної військової адміністрації.
"З початку повномасштабної війни в Полтавській ОВА створено гуманітарний штаб для допомоги постраждалим, але невідомо, хто саме приймав управлінські рішення і на якій підставі, адже протоколи засідань не велись. Полтавською адміністрацією було видано менше всього дозволів на виїзд чоловіків за кордон, але маємо найбільший показник неповернень – 15%. Також у грудні ОВА отримала від міжнародних партнерів 240 модульних будиночків, які досі не змонтовані та не обладнані під тимчасове житло для ВПО, але начальник області Дмитро Лунін запевнив, що це сталось через брак коштів на підведення комунікацій, які вже вирішились", – пише голова Тимчасової слідчої комісії Сергій Козир.
Як повідомила Суспільному речниця начальника обласної військової адміністрації Аліна Красільнікова, засідання Тимчасової слідчої комісії 8 лютого було закрите, коментувати роботу і висновки можуть тільки члени цієї комісії. Полтавська ОВА надала їм всю необхідну інформацію та роз’яснення. Окрім того, під час засідання обговорили питання роботи Полтавської міської ради, повідомив голова комісії Сергій Козир. Вони стосувалися якості м’ясних консервів із продовольчого резерву, ймовірно завищених цін на закупівлю генераторів та продуктів харчування для переселенців. А ще касок та бронежилетів, які, за даними митниці, придбала міська рада.
"Звучало питання, що в Україну завезли дуже велику кількість, більше мільйона тонн гуманітарної допомоги, а по факту виявляється, що її набагато менше на місцях. До нас ставилися питання, чи ми щось привозили, але не було недостачі. Тому ми говоримо про те, що уся гуманітарна допомога, яка до нас надходить, ми її приймаємо по факту, підписуємо акт прийому-передачі, потім передаємо через три наші гуманітарні центри. Усі акти прийому-передачі ми надали. Ми навіть готові надати перелік людей, які отримували цю допомогу, бо це можна перевірити", – розповів перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко
Щодо питань, які обговорювали на засіданні, Тимчасова слідча комісія звернулася до правоохоронців, повідомив у Facebook голова комісії Сергій Козир. Також готують листи до президента та депутатів місцевої влади, щоб запровадити у Полтавській громаді військову адміністрацію. А ще звернуться до Вищої ради правосуддя про те, що суд не призначив запобіжний захід голові Полтавської міськради Олександру Мамаю, якого підозрюють у розголошенні інформації про підрозділи ЗСУ.
Суспільне намагається дізнатися позицію Олександра Мамая щодо можливого запровадження у громаді військової адміністрації. На дзвінки він не відповідає.