У Полтаві хочуть демонтувати погруддя радянського військового Ватутіна та передати його до музею "Парк радянського періоду" на Сумщину. Про це Суспільному розповів представник Інституту національної пам’яті у регіоні Олег Пустовгар. Звернення, яке він подав до Полтавської міської ради, мають розглянути під час засідання виконавчого комітету або сесії.
За словами Олега Пустовгара, пам’ятник радянському військовому Миколі Ватутіну в обласному центрі встановили 2013-го З того часу біля нього влаштовували акції із закликом про демонтаж, а ще, зокрема, обливали червоною фарбою.
"Якщо ми говоримо про Другу світову війну, радянська армія за вказівкою ось таких військових злочинців хапала, по суті, дітей – 16-17-річних хлопців. Більшість з них не озброювали і посилали як «гарматне м'ясо» на битву за Київ, бо, бачте, Йосип Сталін дав вказівку взяти його до чергової річниці Великого жовтневого перевороту в Росії", — каже представник Інституту нацпам'яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

"Я людина радянської епохи, але я читаю, я переосмислюю, і я цілком згодна, щоб його (пам’ятник Ватутіну – ред.) перенести", — говорить жителька Полтави Ірина Савіна.
"Як на мене, він тут може стояти, може не стояти. В тому плані, що особисто для мене – я його навіть ніколи не помічала. Я дивилася багато різних подкастів, на яких розповідали про те, що минуле не зовсім торкається того, що відбувається зараз. І я не до кінця розумію, навіщо це потрібно робити", — каже жителька Полтави Анна Гета.

Аби передати погруддя на Сумщину, відповідне рішення має ухвалили власник – тобто громада, говорить директор музею.
"Тоді ми приймаємо його на свій баланс, як музейний експонат. Включаємо його до державного музейного фонду України, він виставляється в нашому музеї, в «Парк радянського періоду», який знаходиться в Старчанському лісі, це поряд з Путивлем, де створено цей музей. Полтавська область активно долучається до комплектування музею новими експонатами", — каже директор Путивльського державного історико-культурного заповідника Сергій Тупик.

У міськраді звернення про перенесення отримали, говорить заступник голови громади.
Далі через депутатський корпус працювати (треба – ред.). Якщо це комунальна власність, винести питання на сесію. Далі повинна обговорити наша депутатська комісія, винести на депутатський розгляд. Потім винести на розгляд органів робочих, це комісія із архітектури, благоустрою і таке інше", — каже перший заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.
За словами представника Інституту нацпам’яті Олега Пустовгара, рішення про передачу погруддя можуть ухвалити також на засіданні виконкому міської ради.