Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій подали за тиждень

Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій подали за тиждень

Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій подали за тиждень
. Фото: Суспільне Полтава

Приблизно 10 тисяч пропозицій щодо зміни топонімів у Полтавській громаді подали за тиждень. Про це Суспільному розповіла секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць міськради Тетяна Татаріна. За її словами, своє бачення щодо нових назв надсилають мешканці громади та, зокрема, ті, хто проживає за кордоном.

Вікторія Гресь прогулюється вулицею Чистопрудною, що у полтавському мікрорайоні Івонченці. Цей шлях веде до ставка. Жінка подала пропозицію щодо перейменування вулиці.

"Нам би хотілося, щоб назва була якось прив’язана до нашого селища (мікрорайону Івонченці – ред.). Я в опитуванні запропонувала назву Наталки Полтавки. Старші люди, наші мешканці усі, як один, кажуть: "О, так Наталка Полтавка проживала у нас на Мазурах (хутір – ред.)". І до неї ходив тахтаулівський дячок. Це описано в п’єсі Котляревського", — каже жителька Полтави Вікторія Гресь.

Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій подали за тиждень
Провулок Ломаний у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Назви 73 вулиць та провулків у Полтавській громаді мають змінити під час першого етапу перейменування. Зокрема, це провулки Брестський, Вугловий, вулиці Жасмінова, Клубнична та Уютна.

Пропозиції щодо зміни назв подають від 3 серпня. Зробити це можна, заповнивши спеціальну онлайн-анкету, надіслати електронним листом або надати письмово.

За тиждень подали близько 10 тисяч пропозицій. Однак деякі з них можуть повторюватися, каже Тетяна Татаріна.

"Якщо на початку це були пропозиції необґрунтовані, то зараз нам надсилають більш якісні. Не тільки мешканці Полтавської територіальної громади надсилають пропозиції. Є й люди з інших країн. Зокрема, одна із пропозицій, на яку ми звернули увагу, це пропозиція мешканця території держави Ізраїль, який є вихідцем із Полтави. Запропонував одну із вулиць назвати на честь президента Ізраїлю, який народився у Полтаві", — говорить секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць Полтавської міськради Тетяна Татаріна.

Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій подали за тиждень
Вулиця Уютна у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Пропозиції щодо перейменування вулиць планує подати онлайн Олександр Горай.

"Одну із вулиць ми пропонуємо змінити на Козацьку Родину Іскри, які стосувалися нашого селища (мікрорайону Полтави – ред.) Івонченці. А одну вулицю чи провулок пропонуємо назвати Михайлівська. Тому що вона виходить до Михайлівського храму", — каже житель Полтави Олександр Горай.

"Перша черга перейменування включає у себе три категорії. Перша – це ті, які містять орфографічні помилки, друга – це русизми. Ці дві категорії потребують виправлення для унормування їх, згідно із законом України "Про державну мову". Третя категорія, яка також додана до першої черги, – це ті вулиці та провулки громади, які названі на честь топонімів у Російській Федерації або тих держав, які включені до договору про колективну безпеку", — повідомляє секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць Полтавської міськради Тетяна Татаріна.

Подавати пропозиції щодо перейменування 73 вулиць можна до 17 серпня. Зробити це планує подружжя Агеєнко.

"Центральна – це (вулиця – ред.) Пушкіна, напевно. Уютна – дивна назва чомусь. Ми там недалеко живемо, тому дивують такі назви російськомовні. Вулиці не перекладалися. Зараз є можливість", — говорять жителі Полтави Станіслав та Вікторія Агеєнко.

Перейменування вулиць у Полтавській громаді: скільки пропозицій подали за тиждень
Вулиця Пушкіна у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

"У мене подруга жила на провулку Чайковського. Змінювати назву Чайковського – я не думаю, що це варто зараз. А якщо вулиця названа на честь якогось російського діяча, пов’язаного безпосередньо з негативними подіями в Україні, то ту, я думаю, доречно перейменувати", — розповідає жителька Полтави Тетяна Брудно.

Найкращі варіанти обиратимуть під час онлайн-голосування.

"Після того, як закінчиться збір пропозицій, буде проведений відбір їх і аналіз робочою групою. Потім буде затвердження офіційною комісією при міському голові і буде видано рішення виконавчого комітету, яке регламентуватиме процес голосування. Голосування теж буде чергами. Зрештою, буде підготовлено одне або кілька проєктів рішень, які будуть винесені на сесію, щоб нові назви затвердити", — говорить секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць Полтавської міськради Тетяна Татаріна.

Загалом же у списку на перейменування нині 493 вулиці у Полтавській громаді. Пропонувати своє бачення щодо нових назв для них можна буде поетапно.

Що відомо:

  • Питання щодо перейменування вулиць на спеціальній комісії у міськраді почали розглядати від 3 червня.

Читайте також:

"Це запізнілий процес": полтавська депутатка Юлія Городчаніна про перейменування вулиць

На початок