На Полтавщині відбулися обласні військово-патріотичні змагання «Жіночий батальйон». Їх організували на базі частини десантно-штурмових військ, що у селі Терентіївка біля Полтави. Долучились понад сотня учасниць, розповів Суспільному співорганізатор проєкту Олег Бариш. Завдання, які виконували на локаціях, пов'язані, зокрема, з орієнтуванням на місцевості, володінням зброї та тактичною медициною.
До цьогорічного військово-патріотичного проєкту “Жіночий батальйон” долучилися більше сотні учасниць. Вони з’їхалися на територію військової частини, що у селі Терентіївка, із Полтавського району.
"Мені просто стало цікаво, що це, які емоції, почуття, тому і вирішила сходити. Мені порекомендував викладач із “Захисту Вітчизни”, - каже учасниця змагань Єлизавета Балко.
"Вікова категорія молоді від 14 до 35 років. Загалом громадські організації молодіжного спрямування, які мають навики і вміння із військово-патріотичного виховання, також команди збірні вищих навчальних закладів Полтави. Ще окремо записувалися мешканці міста і територіальних громад, які хотіли брати участь", - говорить начальниця управління молоді та спорту Марина Трохименко.
10 команд змагалися на вісьмох локаціях.
"Відпрацьовується посадка в літальний апарат Мі-8, проходили тренування на смузі перешкод парашутиста, тренували гомілкостоп", - говорить інструктор змагань В'ячеслав Курган.
"Дуже сподобалось, це було швидко, цікаво, 15 хвилин промайнули непомітно для мене. Я була наглядачем, реально були емоції, зігрілися, це саме головне, я вважаю. Важко було присідати із вантажем та вставати, бігти з ним протягом часу", - розповіла учасниця змагань Анастасія Шикота.
Окрім цього, учасниці вчилися орієнтуватися на місцевості та шукати уявного ворога.
"У нас іде розвідувальний марш. Тобто, у нас є групи у різних родах військ, такі як ДШВ (десантно-штурмові війська – ред.), розвідка, піхота. У них є у всіх спецпідрозділ для розвідки. Зараз вони відпрацьовували марш із військовим спорядженням, з автоматами щодо перевірки території. Їм потрібно було виявити групу, потім зачистити цю групу, або відійти назад за рішення командування", - пояснює інструктор змагань Сергій Таран.
Цьогоріч на цей проєкт із обласного проєкту спрямували понад сто тисяч гривень.
Що відомо:
- "Жіночий батальйон" на Полтавщині влаштовують удванадцяте.
- Минулоріч проєкт не проводили через пандемію коронавірусу.