Будівля, де нині розміщується і функціонує Суспільний мовник Полтавщини, кілька разів змінювала своє призначення. Свого часу в ній розташовувалася і школа міліції, і палац піонерів. Про історію споруди, створеної наприкінці XIX століття, Суспільному розповіла архітекторка Оксана Бєлявська.
Будинок, що розташований у Полтаві на вулиці Раїси Кириченко, 1, спорудили 1897 року як пансіонат для вихованців першої чоловічої гімназії Олександра І. Сам заклад був на паралельній вулиці і нині там третій місцевий ліцей.
Пансіонат розраховували на 40 людей. Тут були великі спальні, навчальні приміщення, обідні зали, клозети. Сама ж будівля поєднувала у собі ознаки модерну і класицизму. І розташовувалася, фактично, в освітньому кварталі, бо поряд були розміщені ще кілька гімназій.
Уже 1917-го у споруді функціонувала школа міліції. А через два десятки років – палац піонерів. Та після Другої світової війни приміщення знову змінило своє призначення. Тут розмістили радіовузол.
Відтоді мовлення обласного радіо з цієї будівлі не припинялось. Уже понад два роки тут працює і телевізійна команда Суспільного мовника Полтавщини.