Через порушення нових правил обслуговування мешканці Одеси та області написали чотири звернення на адресу уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня. Про таке омбудсмен розповів Суспільному в етері програми "Сьогодні.Головне".
За його словами, усього надійшло більш як сто звернень із різних регіонів України. Здебільшого вони стосувалися порушень у сфері обслуговування. Серед них були й скарги на відсутність україномовної версії сайту торговельної мережі, додав омбудсмен.
Натомість звернення з Одеси стосувалися здебільшого вивісок та цінників у торговельних мережах. "Поки що чотири, але, я думаю, що це та динаміка, яка демонструє традиційні порушення," — зазначив Кремінь.
Він також додав, що спілкування клієнтів з персоналом зручною мовою ніхто не обмежує, втім персонал спочатку має звертатися до громадянина України державною мовою.
"Одеса — багатонаціональна та туристична перлина. Тому, звичайно, треба вміти володіти не лише українською та російською, але й іноземними мовами. Це питання мовних компетентностей," — поділився уповноваженого із захисту державної мови.
Читайте також: "Слід привчати людей до української". Як в Одесі реагують на нові правила обслуговування
Кремінь також наголосив, що усі вивіски повинні бути українською мовою. Якщо назва брендована, має бути переклад.
"Це питання формування мовної культури, мовної компетенції, це нові звички. Мені здається, що для цього потрібно робити значно більше. Попереду багато інших цікавих речей, пов'язаних з імплементацією, державні іспити для чиновників. Я думаю, кожен із нас хоче, аби наші чиновники, які отримують кошти з бюджету, розмовляли українською, думали про Україну," — зазначив омбудсмен.
Нагадаємо, з 16 січня в Україні надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів державною мовою. Кореспонденти Суспільного дізналися, як це працює в Одесі.
Читайте також
- Всі послуги – українською: в країні запрацювали нові правила обслуговування
- "Це наша зброя". В Одесі пройшов мітинг на підтримку української мови