В Одеській мерії пояснили затримку з виплатами компенсацій щодо знищених та пошкоджених квартир через війну

В Одеській мерії пояснили затримку з виплатами компенсацій щодо знищених та пошкоджених квартир через війну

Виконком, Одеська міська рада
Засідання виконавчого комітету Одеської міськради. . mayor.omr.gov.ua

В Одеській міській раді заявили, що з виплатами компенсацій щодо знищених та пошкоджених квартир внаслідок атак РФ, є затримка. Вона пов'язана з тим, що на рахунку Міністерства інфраструктури немає грошей.

Про це стало відомо 23 травня під час засідання виконавчого комітету Одеської міської ради.

На виконком винесли 10 проєктів щодо надання компенсації за знищене майно. З них три отримали позитивне рішення.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов зауважив, що основною причиною відмов у наданні компенсацій залишається невірне подання заяви в разі пошкодження, а не знищення майна. Однак також існує проблема з затримкою виплат.

"Ми скоротили процедуру майже вдвічі, якщо на збір документів потрібно два місяці, ми зробили це за місяць, а то і менше. Але сьогодні сталася така ситуація, що люди не отримали від держави кошти", — пояснив Труханов.

За словами директорки комунального підприємства "БТІ" Надії Швець, наразі держава не виділила на це гроші.

"Заброньовані п'ять квартир на Добровольського, 134 — не виділені їм кошти, хоча вони вже знайшли житло, уклали договір купівлі-продажу. На жаль, Міністерство інфраструктури пояснює це тим, що поки на бюджетних рахунках немає коштів. Це стосується не лише Добровольського, 134, є ще Картамишевська, 14 — там також три квартири, які пішли на договір купівлі-продажу, однак гроші їм поки що не заброньовано", — зазначила Швець.

Вона додала, що наразі міська рада очікує відповідь від Міністерства інфраструктура, в які терміни людям нададуть гроші.

Перший заступник міського голови Олександр Філатов додав, що також не отримали допомогу 15 власників, які з середини квітня подали заяви на відшкодування пошкодженого майна.

"У нас висить 15 заявок десь з середини квітня, які так само не забезпечені грошима. Тобто люди не можуть отримати компенсацію за ту роботу, яку ми провели по чек-листах, все це подали, люди підтвердили все в системі і так само ці заявки не забезпечені грошима", — наголосив Філатов.

Геннадій Труханов дав доручення оформити листи на обласну та районну військові адміністрації з поясненням затримки коштів.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок