23 грудня в Одесі вчетверте відбувся мирний пікет за право на демобілізацію після 18 місяців служби. На акцію вийшли родичі військових, які захищають Україну, з вимогою ухвалити законопроєкт про уточнення строків військової служби.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного.

Пікет розпочався об 11 годині, у цей час у місті була оголошена повітряна тривога, тому люди вишикувались вздовж підземного переходу, що розташований на Дерибасівській. Вони співали гімн України та скандували: "Вимагаємо термінів служби".



Після закінчення тривоги люди вийшли з укриття і почали пікетувати біля центральної ялинки міста. Усього зібралось близько сорока людей, серед присутніх були дружини, сестри та матері військовослужбовців.
Дружина військовослужбовця Насті приїхала на пікет разом з сином та мамою свого чоловіка. Вона зазначила, що її чоловік пішов воювати у перші дні вторгнення:
"Він сказав: "Хто як не ми, чоловіки, підемо захищати нашу країну?". Під час АТО були якісь терміни служби, чому зараз цього не зробити. Військові втомлюються, дуже сильно психологічно. Я часом дуже сильно переживаю за нього".

Віола сестра трьох військовослужбовців. Вона розповіла, що з перших днів вони на позиціях і досі залишаються у зоні бойових дій:
"Немає у хлопців ні перепочинку, ні ротації. За два роки тільки один раз була ротація.Я думаю, що наші хлопці можуть спокійно демобілізуватись, прийти й навчити нових мобілізованих".


Дружина військовослужбовця Ольга розповіла, що її чоловік воює з 2014 року і, що на той час через певні терміни була демобілізація.
"Коли почалась повномасштабна війна він отримав повістку й пішов, він воює майже два роки, але йому у цьому році виповниться 55 років. Який це боєць, якщо за зразками НАТО бійці до 45 років. І ми вийшли з вимогою демобілізації через 18 місяців, тому що переносити ті умови й ті складності, які є на війні, дуже важко", — зазначила дружина військового Ольга.

Дружина військовослужбовця Анастасія Чувакіна зауважила, що це вже четвертий пікет, який проходить в Одесі:
"Окрім пікетів ми пишемо звернення. Ми писали звернення до президента, до Ставки, до Залужного, до Умєрова. Нам відповідають, з нами розмовляють, хоча й ігнорують те, що ми кажемо, тому ми сьогодні знову тут".





Мирні пікети щодо визначення термінів мобілізації 23 пройшли у багатьох містах України, зокрема у Запоріжжі та Миколаєві.


Що відомо про законопроєкт з визначення термінів мобілізації
- До Верховної Ради поданий законопроєкт №9142 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення строків військової служби за призовом під час мобілізації".
- Зареєстрували його наприкінці березня 2023 року. Він передбачає встановлення конкретних термінів військової служби за призовом під час мобілізації. А саме — право мобілізованим служити не більше 18 місяців з моменту призову. Але за бажання військовий може продовжити служити.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області