Військовий медик з Одеси Раміль Аджалов з початку повномасштабного вторгнення вступив до лав ЗСУ. Наразі на спеціально облаштованому медичному автомобілі він перевозить військових до госпіталів, проводить навчання з евакуації поранених та комплектує медичні батальйони. Про це він розповів журналістам Суспільного.
Санітарний інструктор медичної роти 122-ї бригади територіальної оборони України Раміль Аджалов евакуює поранених військових з медичної роти до шпиталю. Чоловік пішов на війну 25 лютого минулого року.
"Медицина мені подобалася ще з дитинства. У мене мама за освітою медсестра, вона працювала в лікарні, мені подобалася ця справа, подобалось допомагати людям, рятувати. Тому, обрав медицину", — розповідає Раміль Аджалов.

Раміль одним з перших опинився біля багатоповерхового будинку "Тірас", куди у квітні минулого року влучила російська ракета.
"Там була пожежа, були поранені, поранені з паркінгу вибігали. Добре, що у мене з собою аптечки були, медобладнання, щоб ми могли надавати допомогу. Потім так трапилося, що ми пішли по поверхах для того, щоб допомагати людям вибиратись зі зруйнованого будинку. На жаль, мені попалася саме ця квартира, в якій загинула вся сім’я. Де дитина була тримісячна, мати та бабуся. Разом з чоловіком Юрієм ми шукали ці тіла, ми знайшли потім їх. Найбільшим ударом для мене було, що вибило одразу з колії, дуже довго відходив саме через цю дитину, яка загинула", — ділиться медик.
Наразі чоловік евакуює поранених бійців на спеціальному автомобілі до шпиталів по всій країні.

"Даний автомобіль він не вивозить з передньої лінії, він міжгоспітальний. Коли потрібна швидка евакуація, тоді ми його використовуємо. Тому що він повнопривідний, швидкий автомобіль, але, на жаль, низький і ми можемо тільки по асфальту. Один з прикладів: хлопців, які були на Бахмутському напрямку, забрали в шпиталь, стабілізували й потрібна була травматологічна допомога. Там були множинні уламкові поранення рук, ніг, потрібно було швидко евакуювати до Одеси", — згадує Раміль.

Розповідає, що є завжди у його медичному рюкзаку:
"Є повітроводи, які вставляються пораненим. Є назофарингіальні, лорафарингінальні. Для того, щоб поранений, коли без свідомості, надати проходимость дихальних шляхів. Бандажі, гемостатичний бинт, він пропитаний спеціальною речовиною, коли засовуєш його в рану, він зупиняє кровотечу".

Раміль Аджалов проходив навчання у Швеції, а повернувшись до України почав займатися медичною комплектацією бригади.
"Потрібно повністю змінювати медичну систему в нашій бригаді, тому що в такий час медицину потрібно ставити на одне з перших місць, тому що це життя людей. Мені командир сказав: "Без проблем, пиши, займайся комплектацією". Потім мене побачили у вищому регіональному управлінні, відрядили мене до себе. З виїздів, що в мене були – це Бахмутський напрямок, Херсонський, Запорізький. Основною моєю задачею було - укомплектація, підготовка та організація евакуації поранених з поля бою до шпиталю", — каже медик.

Вступив до лав Збройних сил, тому що хотів захистити свою родину, розповідає Раміль.
"У мене є дружина, в мене є двоє дітей. Коли ми бачили, що десантні кораблі стоять на морі, що може бути висадка десанту, ми всі пішли на захист нашої країни для того, щоб, на про всяк випадок, дати час нашим родинам виїхати звідси. Щоб ми могли затримати агресора. Через свою сім’ю. Тільки через це. Тому, що сім’я – найголовніше, що є в кожного з нас".
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області