В Одесі зафіксували чергове насильницьке затримання чоловіка людьми у формі: що відомо

В Одесі зафіксували чергове насильницьке затримання чоловіка людьми у формі: що відомо

Ексклюзивно
В Одесі зафіксували чергове насильницьке затримання чоловіка людьми у формі: що відомо
. Затримання чоловіка в Одесі. Фото: скриншот із відео

У соцмережах 14 лютого почало ширитися відео, на якому люди у військовій формі неподалік ринку "Привоз" в Одесі намагаються затримати чоловіка, а той просить прибрати від нього руки. Суспільне звернулося за коментарем щодо цієї ситуації до начальниці координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

ОНОВЛЕНО 16:58. У ОК "Південь" заявили, що притягнули до дисциплінарної відповідальності керівників військових, які намагалися затримати чоловіка, під час вручення повістки.

Гуменюк повідомила, що наразі з'ясовуються обставини події та особи, зображені на відео.

"Ми кожного дня інструктуємо підрозділи, які виходять з рейдами в таку роботу. Але, на жаль, людський фактор є людський фактор. Ми зараз розбираємося, що це таке, хто на цьому відео і чи дійсно це так, як є. Тому що у більшості випадків дійсно є некоректна поведінка персоналу, але все ж таки вона подається з додатковим присмаком коментарів, які не відповідають дійсності", — зазначила Наталя Гуменюк.

Також вона розповіла, що не на всіх відео, які ширяться мережаю, присутні співробітники територіальних центрів комплектування й не скрізь зображені заходи мобілізації. Відео, які подані як мобілізаційні, за її словами, насправді можуть зображувати, наприклад, затримання злочинця або втручання поліції для вирішення побутового конфлікту. Тож заяви щодо того, що відбувається на конкретному відео військові можуть робити тільки після з'ясування обставин.

"У випадку, якщо виявляються факти неправомірної поведінки нашого персоналу військового до людей, проводиться робота, службова перевірка і навіть вибачення цих людей перед особою, до якої була застосована некоректна поведінка. Але дуже багато випадків, які викривлені й відео подані вирізаними", — повідомила очільниця пресцентру.

За її словами, випадки, коли працівники військкомату перепрошували за "надто емоційну поведінку" перед людьми, були й в Одесі. Також Наталя Гуменюк зазначила, що персоналу, який залучений до заходів мобілізації, наразі багато, їх навчають працювати з людьми, однак не всі одразу на це реагують.

Суспільне зверталося за коментарем також і територіального центру комплектування, однак там відповіли, що розбираються з ситуацією.

Що відомо

В Одесі продовжують фіксувати випадки, коли люди у військовій формі разом з поліцією затримують чоловіків та заштовхують їх у транспорт. У обласному центрі комплектування називають такі відео фейками, а у пресцентрі охорони та оборони Півдня розповіли, що такі відео досліджують на правдивість, адже це може бути фальсифікацією.

Разом із тим до поліції Одещини протягом 2022-2023 років надійшли 28 заяв про можливі незаконні затримання чоловіків та напади на військових під час вручення повісток

Що робити чоловіку, якщо його неправомірно затримують працівники центрів комплектування та як відстояти свої права ?

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок