Звільнення Зміїного та деблокада гирла Бистре заощаджує бізнесу 500 тис. доларів за добу – АМПУ

Звільнення Зміїного та деблокада гирла Бистре заощаджує бізнесу 500 тис. доларів за добу – АМПУ

Звільнення Зміїного та деблокада гирла Бистре заощаджує бізнесу 500 тис. доларів за добу – АМПУ
. pexels

Звільнення острова Зміїний Одеської області та деблокада гирла Бистре заощаджує бізнесу щонайменше півмільйона доларів на добу та дає можливість вивезти більше зерна з країни. Про це повідомили в пресслужбі Адміністрації морських портів України.

Міністерство інфраструктури України планувало збільшити перевалку вантажів у Дунайських портах до 25 мільйонів тонн за рік. Розвиток Дунайського портового кластера також є пріоритетним у роботі і британсько-української групи з питань відновлення інфраструктури, зазначають в АМПУ.

"Додаткове вікно можливості дозволить пришвидшити темпи проведення суден-зерновозів до Дунайських портів. Паралельно ми працюємо з румунськими колегами, аби логістичні процеси були максимально швидкими та ефективними", – зазначив очільник АМПУ Олексій Востріков.

У ОК "Південь" зазначили, що сили оборони, Морська Держприкордонслужба, ВМС ЗСУ, берегові підрозділи і сили протиповітряної оборони відстежують та контролюють безпекову ситуацію щодо проходження цивільних суден гирлом Бистрим до портів на Дунаї та на вихід – до територіального моря Румунії рекомендованими шляхами.

Поки рух суден можливий лише так, оскільки прохід через територіальне море України лишається заблокованим та замінованим росіянами.

Що відомо

Після звільнення від російських військ острова Зміїний стало можливим використання для проходу суден з Чорного моря до портів Дунаю не тільки каналу Суліна, а й гирла Бистре. Наразі там курсують перевізники агропродукції.

Читайте також

  • Для вивозу зерна через Дунай: німецький міністр пообіцяв профінансувати потужності на Одещині
  • Зерно, яке зберігається на території портів Ізмаїл та Рені Одеської області, збираються вивезти по Дунаю до Румунії та Болгарії
  • На острові Зміїний встановили державний прапор України

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок