Тримали при - 20 ℃: омбудсменка розповіла про знущання з військових з острова Зміїний

Тримали при - 20 ℃: омбудсменка розповіла про знущання з військових з острова Зміїний

Тримали при - 20 ℃: омбудсменка розповіла про знущання з військових з острова Зміїний
. president.gov.ua

Українських військових з острова Зміїний тримали у полоні у наметовому містечку при - 20 ℃. Про це повідомила Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

За словами омбудсменки, після захоплення острова, українців на буксирі доправили до Севастополя. Їх поселили у наметах на вулиці, після чого у багатьох хлопців діагностували відмороження кінцівок.

"До них ставилися як до в’язнів, морально тиснули, а під час прогулянок у дворику спускали собаку", – зазначила Денісова.

Військовослужбовці розповіли, що до них приходили місцеві репортери. Вони вимагали, щоб українці розповідали про "гуманну російську владу, яка організувала доставку полонених додому". За словами Денисової, представники РФ порушили ст. 13З військовополоненими необхідно завжди поводитися гуманно. Будь-який незаконний акт чи бездіяльність з боку держави, що тримає в полоні, які спричиняють смерть або створюють серйозну загрозу здоров'ю військовополоненого, що перебуває під її охороною, забороняються та будуть розглядатись як серйозне порушення цієї Конвенції. та ст. 26Основний добовий раціон харчування повинен бути достатнім за кількістю, якістю й різноманітністю для того, щоб підтримувати добрий стан здоров'я військовополонених та запобігати втраті ваги або розвитку недостатності харчування. Женевської конвенції. Вона закликала комісію ООН почати розслідування порушень прав людини.

Що відомо

  • Острів Зміїний, що входить до Кілійського району Одеської області 24 лютого атакували російські війська. На острові перебували 13 прикордонників. Спочатку військові отримали пропозицію здатися, на яку відповіли відмовою. Після цього на Зміїний почався ракетно-артилерійській удар.
  • Інформація про те, що прикордонники, які обороняли острів Зміїний, вижили й були захоплені в полон, з'явилася в російських ЗМІ з'явилася 26 лютого була підтверджена — її почали перевіряти.
  • 1 березня ЗСУ ідентифікували більшість прикордонників з острова Зміїний, аналізуючи російські відео.
  • Боцман та наглядач маяка острова Зміїний повернулися в Україну під час обміну полонених моряків з рятувального судна "Сапфір".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок