Кореспонденти Миколаївської філії Суспільного отримали знання з гендерно чутливої журналістики

Кореспонденти Миколаївської філії Суспільного отримали знання з гендерно чутливої журналістики

30 жов. 2018

24 жовтня в Миколаївській філії Суспільного відбувся тренінг "Гендерно чутлива журналістика" для кореспондентів. Ініціювала тренінг та поділилася отриманим досвідом — керівниця творчої групи "Ранок" Миколаївської філії Суспільного Галина Щерба.

Мета тренінгу — ознайомити колег з дотриманням гендерної рівності, щоб журналістські матеріали стали більш гендерно чутливими.
На початку тренінгу Галина розповіла колегам про поняття гендерної рівності і яку роль вона має в житті. Гендерну нерівність, яку вважають несправедливістю, можливо подолати шляхом боротьби за рівні права і можливості.

"Гендерні стереотипи — природна річ у кожному суспільстві, з часом деякі стереотипи зникають, на їхньому місці з`являються інші. Наша задача як журналістів — намагатися змінити уявлення в суспільстві, що ведуть до гендерної дискримінації. На тренінгу для теле- та радіожурналістів регіональних філій Суспільного "Гендерно чутлива журналістика. Репортажі та конфлікти" учасники отримали важливі знання та інструменти для роботи у полі гендерної рівності. І я мала змогу поділитися ними зі своїми колегами, обговорити гострі питання та обмінятися досвідом", — пояснила керівниця творчої групи "Ранок" Галина Щерба.

Окремо Галина розповіла про те, як боротися з гендерними стереотипами і дотримуватися гендерного балансу в публікаціях та як журналістам треба намагатися змінити уявлення в суспільстві, що ведуть до гендерної дискримінації. Окрім цього, вона поділилася методами й інструментами для роботи журналістів у полі гендерної рівності.

"Я вдячна Академії Суспільного мовлення за можливість системного навчання для всіх працівників телерадіоканалу "Миколаїв". За останні 2 місяці в навчальних програмах взяли участь майже 30 моїх колег із філії. Це тренінги в Центральній дирекції, в обласних центрах України, безпосередньо в Миколаєві — зустріч із представниками ВВС — директором зі стратегії та розвитку цифрових медіа компанії "2020 Media International" Девідом Хаярдом і продюсером документальних фільмів, медіатренером із питань взаємодії з аудиторією Діном Арнетом. Тішить те, що набутими знаннями наші працівники діляться зі своїми колегами з різних підрозділів. Такі "інтелектуальні інвестиції", вважаю, найцінніший внесок у розвиток і розбудову Суспільного в регіонах", — зазначила продюсерка Миколаївської філії Анастасія Тімановська.

Нагадаємо, за підтримки міжнародної організації "ООН-Жінки" 12-13 жовтня в телецентрі "Олівець" відбувся тренінг для теле- та радіожурналістів регіональних філій Суспільного "Гендерно чутлива журналістика. Репортажі та конфлікти".


Читайте також