Спецпроект суспільного мовлення до 100-річчя Національної бібліотеки імені Вернадського

Спецпроект суспільного мовлення до 100-річчя Національної бібліотеки імені Вернадського

6 лис. 2018

Цьогоріч Національна бібліотека України імені Володимира Вернадського святкує 100 років від дня заснування, тож творча команда суспільного мовника підготувала відеоролики, завдяки яким глядач дізнається таємниці однієї з найбільших бібліотек світу та побачить, чим же вона особлива.

Зовні бібліотека імені Володимира Вернадського – це монументальний хмарочос. Усередині ж – це п’ятнадцять мільйонів книжок та понад дев’ятсот працівників, це столітній сховок знань, артефактів і читацьких таємниць. У чотирьох відеороликах працівники бібліотеки, архітектори та читачі розповідають про історію, архітектуру, структуру та артефакти бібліотеки.

Дві світові війни, руйнівна пожежа через підпал, крадіжки експонатів та примусові знищення книжок – історія бібліотеки імені Володимира Вернадського була непростою і часом навіть кривавою.

Суміш двох архітектурних епох, неокласицизму та радянського модернізму, величні настінні панно, скульптури, "космічний" інтер’єр та унікальне освітлення, що дозволяє читати при денному світлі цілий день – архітектура бібліотеки, що займає 35 тисяч квадратних метрів, дійсно вражає!

Окрім полиць із книгами та читальних залів, у структурі бібліотеки існує п’ять інститутів та 56 відділів, які займаються найрізноманітнішими задачами – від реставрації книг до наукових досліджень. Команда Суспільного мовника зазирнула в кожен відділ, щоб показати глядачам найцікавіші з них.

Серед артефактів бібліотеки дійсно унікальні експонати: стародруки та рідкісні видання, глиняні таблички, найдавніша пам’ятка кириличної писемності – Київські листки глаголичного письма, зошити Григорія Сковороди, рукописи Миколи Гоголя, Пересопницьке Євангеліє, на якому складають присягу усі Президенти України та інші цінні видання. І їх може замовити і перечитати будь-який читач!

Відеоролики до 100-річчя бібліотеки Національної бібліотеки імені Володимира Вернадського можна буде побачити протягом чотирьох днів, починаючи з 6 листопада, на загальнонаціональних телеканалах Суспільного UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ, а також на сторінках суспільного мовника у соцмережах.


Читайте також