На Суспільному відкрився Veteran Hub — центр надання послуг ветеранам АТО

На Суспільному відкрився Veteran Hub — центр надання послуг ветеранам АТО

2 лис. 2018

У головному офісі Суспільного, на 20-му поверсі телецентру "Олівець", відкрився Veteran Hub — перший відкритий простір для ветеранів і громадських організацій, що працюють у сфері ветеранських справ. Veteran Hub поєднує адміністративний центр для надання послуг із соціальної, психологічної, юридичної підтримки та освітню платформу для суспільно важливих заходів.

У презентації проекту взяли участь голова Veteran Hub Івона Костина, керівники урядових установ, політики, іноземні посли та представники міжнародних організацій. Гості ознайомились із послугами Veteran Hub, його командою та організаціями-резидентами, що працюватимуть у спільному соціальному просторі.

"Veteran Hub — це унікальна можливість розвитку для сфери ветеранських справ в Україні. Ми об’єднали приклади найкращого досвіду останніх років та створили гідні умови для співпраці лідерів у ветеранській сфері. Саме тут громадські послуги стають доступними для ветеранів, їхніх рідних та близьких", — сказала Івона Костина.

За статистичними даними Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО у Києві проживають 22 549 ветеранів АТО, а в Київській області — 17 671 особа. З них 411 осіб з інвалідністю, отриманої внаслідок війни.

Veteran Hub створений задля централізованого надання послуг ветеранам, працівникам сектору безпеки (поліції та рятувальникам), їх рідним та близьким, членам сімей військових, зниклих без вісти, заручників, загиблих, а також підтримки процесу їх інтеграції в цивільне життя.

Сьогодні Veteran Hub об’єднав вісім різних громадських організацій. Вони будуть надавати психосоціальні послуги, зберігаючи власну організаційну та комунікаційну ідентичність. Організації об’єднані в єдиному просторі, аби зробити існуючі послуги більш доступними та зручними для людей з різним досвідом та потребами.

Як працює Veteran Hub

Veteran Hub працюватиме з 10:00 до 22:00 щодня, без вихідних. Для отримання послуг потрібно особисто звернутись до Veteran Hub. Проте вже незабаром з’явиться можливість реєстрації через єдину електронну систему.

Спершу відвідувач проходить первинну реєстрацію на першому поверсі, де вказує свої контактні дані. А на 20-му поверсі його зустрінуть первинні консультанти, які залежно від запиту відвідувача скеровують його до тієї організації-резидента, яка може задовольнити його запит.

Окрім того, у Veteran Hub будуть регулярно відбуватись освітні заходи. У майбутніх планах Veteran Hub відкриття тренувального центру, мобільних офісів в областях та представництв у регіонах.

Veteran Hub у соціальних мережах:
Instagram: veteran_hub
FB: @VeteranHubUa

Організації-резиденти, які постійно працюватимуть у Veteran Hub

ГО "Побратими"

Проводить індивідуальні психологічні консультації та колективні групи підтримки із різної тематики та спрямування.

ГО "Центр Зайнятості вільних людей"
Czvl.org.ua

Допомагає у професійній орієнтації, працевлаштуванні — оформленні резюме, підготовці до співбесід та контакту з роботодавцями. Команда центру надаватиме також бізнес-консультації.

ГО "Друг героя"
heroscompanion.org

Використовуючи потужний зв’язок людини та собаки, допомагатиме у боротьбі із посттравматичним стресовим розладом та іншими травмами, які були отримані внаслідок бойових дій. Собаки-терапевти будуть повноцінними членами команди проекту і працюватимуть щодня в просторі Veteran Hub.

ГО "Юридична сотня"
Legal100.org.ua

Надаватиме юридичну підтримку для клієнтів. Інформацію про права і гарантії, передбачені законодавством, місцевими програмами; консультації щодо оформлення документів. Допомагатиме з представництвом в судах щодо окремих видів справ, пов’язаних із захистом прав та відстоюванням інтересів, коли другою стороною є держава. В просторі Veteran Hub також працюватиме Гаряча лінія "Юридичної сотні".

ГО "Блакитний Птах"
Hostage.org.ua

Надаватиме юридичні послуги, допомагатиме в оформленні статусів зниклого без вісти чи полоненого, проводитиме індивідуальні психологічні консультації.

ГО "Добровольці"

Проводитиме консультації з отримання статусу учасника бойових дій регіонального рівня; консультації з отримання статусу інваліду війни, консультації для родин загиблих з отримання статусу члену сім’ї загиблого. Також команда ГО допомагатиме у підготовці документів для оформлення соціальних статусів, виплат від держави (свідчення, заяви, клопотання, пошук свідків). Допомагатимуть готувати позови та супровід в суді з питань соціального захисту бійців та членів їх родин. Консультанти супроводжуватимуть оформлення пільг в органах державної влади (добровольців та їх родин). Фахівці ГО "Добровольці" консультуватимуть щодо отримання вищої освіти.

ГО "Вільний вибір"
Vvybir.org.ua

Проводитиме індивідуальні консультації психолога та психіатра.

"Ліга медіаторів України"
Limu.org.ua

Надаватиме послуги з мирного вирішення спорів та конфліктних ситуацій в сім’ї.

Фото надане Veteran Hub


Читайте також