Журналісти Суспільного поглибили знання з гендерно чутливої журналістики

Журналісти Суспільного поглибили знання з гендерно чутливої журналістики

16 жов. 2018

За підтримки міжнародної організації "ООН-Жінки" 12-13 жовтня в телецентрі "Олівець" відбувся тренінг для теле- та радіожурналістів регіональних філій Суспільного "Гендерно чутлива журналістика. Репортажі та конфлікти". Його мета – надати фахівцям медіасфери інструменти для роботи у полі гендерної рівності.

Дводенне навчання провели національна консультантка з підтримки Суспільного мовлення у міжнародному проекті "ООН-Жінки" Юлія Гончар та журналістка й міжнародна консультантка з питань гендерної рівності Моніка Еллена.

У перший день учасники тренінгу зосередилися на розкритті поняття гендерної рівності та його важливості у створенні журналістських матеріалів. З’ясували відмінність між статтю й гендером, обговорили стереотипи щодо ролі чоловіка і жінки в суспільстві, розглянули практичні кейси з гендерної рівності у світових медіа. Окрім цього, ознайомилися з міжнародними практиками гендерно чутливої журналістики та навчилися створювати репортажі за принципами гендерної рівності.

Другий день тренінгу був присвячений темі конфлікту й особливостям його висвітлення в медіа. Журналісти Суспільного дізналися про правила ведення гендерно-чутливого репортажу в умовах конфлікту. На практичних сесіях навчилися створювати збалансовані матеріали про конфліктні ситуації з урахуванням гендерної належності. Окрему сесію тренери присвятили роботі з темою гендерної рівності в соціальних мережах.

За словами Юлії Гончар, навчання з гендерно чутливої журналістики є вкрай важливим у сучасному світі, бо журналісти не лише висвітлюють поточний стан справ у суспільстві, а й формують суспільну думку.

Фахівчиня наголосила, що питання гендерної рівності мають відображатися в редакційній політиці телерадіоканалів, якщо вони прагнуть долучитися до формування демократичного і толерантного суспільства.

"Якщо ми хочемо бачити Україну з рівними можливостями для жінок і чоловіків, то надзвичайно важливо, щоб журналісти створювали свої матеріали, виходячи з принципів гендерної рівності", − зазначила Юлія Гончар.


Читайте також