На Українському радіо Культура виходить щоденний блог про здоровий спосіб життя

На Українському радіо Культура виходить щоденний блог про здоровий спосіб життя

11 жов. 2018

Щодня о 9 годині ранку одразу після новин звучить радіоблог "ФізКультура". За 2-3 хвилини в ефірі UA: радіо Культура ведуча — біологиня й наукова блогерка Дар’я Озерна — розповідає про здоровий спосіб життя притомної людини. У блозі звучать науково-обґрунтовані, доступні, приємні й корисні поради, як залишатися здоровими без надзусиль. Окрім цього, слухачі блогу дізнаються цікавинки зі світу науки, які ведуча пояснює простою мовою.

Як згадує подюсерка радіо Культура Ірина Славінська, одразу після початку своєї роботи на Суспільному вона хотіла створити програму, в якій би популярно розповідали про різні наукові штуки. Так вона розпочала пошуки дослідника чи дослідниці, котрі би могли доступно розповідати про складні наукові явища.

"В ефірі Радіо Культура є один успішний проект про науку — програма "Модуль знань". Однак у ній переважно розповідають про науковців та їхні винаходи. Тож одного дня я просто запитала моїх читачів у Фейсбуці, кому з популяризаторів науки вони довіряють найбільше. Так ми познайомилися з нашою майбутньою ведучою, і так почався наш радіоблог про здоровий спосіб життя реальної людини, котра не має часу рахувати кожну калорію, лінується ходити пішки та не гребує магазинними напівфабрикатами на вечерю. Я була дуже щаслива, коли Даша Озерна, попри всю свою зайнятість, погодилася працювати з UA: радіо Культура", — розповідає Ірина Славінська.

Ведуча Дар’я Озерна, фото з особистої Фейсбук-сторінки

Важлива мета радіоблогу — допомогти слухачам розібратися з величезним обсягом інформації про те, що таке здоровий спосіб життя. Людей найбільше цікавить, як можна запобігти хворобам і що зробити тут і зараз, щоб почуватися краще. Однак нерідко поради, які можна знайти у відкритих джерелах, суперечать одна одній. До того ж, серед них немало міфів та вигадок.

"Ми вирішили шукати здоровий спосіб життя притомної людини: науково-обгрунтований, доступний, приємний, але корисний. Самолікування, дорогі пігулки без доведеної ефективності, міфи із радянського минулого чи глянцевих журналів — ось те, чому ми кидаємо виклик. Натомість, пропонуємо людям дієві заходи. У блозі "ФізКультура" говоримо про речі, які більшість слухачів можуть втілити, якщо вважатимуть за потрібне", — каже ведуча Дар’я Озерна.

За словами біологині, практично немає універсальних порад, як нема єдиних причин негараздів, що спіткають наше здоров’я. Тож вона радить усім дослухатися до свого тіла, бути чуйними до себе.

"У радіоблозі ми також прагнемо наголосити на важливості підтримки один одного, обіймів, а також соціальних зв’язків і громадянської позиції. Такі речі невід’ємні від психічного і фізичного здоров’я. Активні люди, що спілкуються і міркують, — здоровіші", — наголошує Дар’я Озерна.

Ще одна ціль радіоблогу "ФізКультура" — показати, що біологія — це круто. Біохімія, генетика, нейрофізіологія здатні пояснити багато речей, які становлять буденний досвід людини. Наука допомагає дати відповідь на безліч питань, як-от, чого коли нам сумно, ми слухаємо саме сумну музику, а не прагнемо розвеселитися жвавою.

Дар’я Озерна розповідає: "Ми хочемо принести науку в кожен дім. Чого є шульги? Як ми орієнтуємося в просторі? За що дають Нобелівські премії? Такі речі, на мою думку, роблять життя більш захопливим і зрозумілим, дозволяють інакше ставитися до багатьох явищ, по-новому дивитися на речі. Біологія — це круто!"

Слухайте блог "ФізКультура" щодня о 9:00 після випуску новин на UA: радіо Культура.


Читайте також