ЄМС закликає до належного фінансування НСТУ для відновлення мовлення по всій Україні

ЄМС закликає до належного фінансування НСТУ для відновлення мовлення по всій Україні

26 вер. 2018

Європейська мовна спілка та її генеральний директор Ноел Каррен закликають українську владу негайно відновити трансляцію UA: ПЕРШИЙ та виділити необхідне фінансування для Суспільного мовника. Про це йдеться в офіційній заяві ЄМС.

Повний текст заяви наводимо нижче.

Європейська мовна спілка (ЄМС) надзвичайно стурбована майбутнім Суспільного мовника в Україні після того, як було припинено мовлення Члена ЄМС — НСТУ.

Державний Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення України відключив аналогову трансляцію НСТУ у більшій частині країни через борги мовника.

ЄМС очолювала заклики щодо гарантування належного фінансування НСТУ відповідно до закону України та європейських стандартів. Цього року мовник, який вже має один із найменших бюджетів у Європі, отримав лише половину бюджету, передбаченого національним законом.
Дуже важливо, щоб громадяни мали доступ до незалежних, плюралістичних новин й інформації. Особливо це важливо напередодні президентських і парламентських виборів в Україні наступного року.

Генеральний директор ЄМС Ноел Каррен (Noel Curran) повідомив: "Ми збентежені тим, що влада прийняла рішення позбавити український народ такої важливої інституції, яка слугує суспільству".

"Ми закликаємо владу негайно відновити трансляцію та виділити необхідне фінансування з метою дозволити суспільному мовнику виконувати свою важливу функцію для суспільства й демократії в Україні".


Читайте також