Суд втретє підтверджує незаконність вимог Ери до Суспільного

Суд втретє підтверджує незаконність вимог Ери до Суспільного

21 вер. 2018

Київський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу ТОВ "ЕРА-МЕДІА" до ПАТ "НСТУ" та підтвердив незаконність вимог про забезпечення позову шляхом примусової трансляції телепрограми "Доброго ранку, Країно!" на телеканалі UA: ПЕРШИЙ. Про це йдеться в ухвалі суду від 13 вересня 2018 року, що вже опублікована у реєстрі судових рішень.

Уже тричі різні суди визнавали, що вимоги ТОВ "ЕРА-МЕДІА" примусово транслювати програму "Доброго ранку, Країно!" як спосіб забезпечення позову Ери до Суспільного є незаконними та не містять обґрунтованих мотивів.

Раніше господарський суд міста Києва ухвалою від 6 серпня 2018 року (справа № 910/10242/18, суддя Картавцева Ю. В.) відмовив ТОВ "ЕРА-МЕДІА" у задоволенні заяви про забезпечення позову в повному обсязі. Не погоджуючись із ухвалою суду ТОВ "ЕРА-МЕДІА" подало апеляційну скаргу, проте програло й в апеляції, оскільки Київський апеляційний господарський суд також вважає вимоги примусової трансляції телепрограми "Доброго ранку, Країно!" на телеканалі UA: ПЕРШИЙ незаконними.

До того, 29 серпня 2018 року, аналогічного висновку дійшов і Господарський суд міста Києва, коли виніс ухвалу про відмову в забезпеченні позову ТОВ "ЕРА-МЕДІА" на другу заяву ТОВ "ЕРА-МЕДІА", на що останні знову подали апеляцію.

Обгрунтовуючи свою позицію всі три суди дійшли висновку, що заяви ТОВ "ЕРА-МЕДІА" про забезпечення позову не містили обґрунтованих мотивів та посилань на докази, на підставі яких, суд міг би дійти висновку щодо доцільності та необхідності примусової трансляції телепрограми "Доброго ранку, Країно!" на Суспільному.

Нині у провадженні кількох судів України все ще перебувають 5 майже ідентичних справ за позовом ТОВ "ЕРА-МЕДІА" до ПАТ "НСТУ" щодо продовження дії договору № 318-16/4 від 12 липня 2017 року про створення на замовлення програми "Доброго ранку, Країно!". У кожній із цих справ ТОВ "ЕРА-МЕДІА" намагається отримати ухвали суду про забезпечення позову шляхом заборони для ПАТ "НСТУ" припиняти трансляцію телепрограми. Численні позови затягують розгляд по суті справи і відкладають остаточне вирішення спору на невизначений строк.

Проте наразі примусова трансляція телепрограми "Доброго ранку, Країно!" на телеканалі UA: ПЕРШИЙ все ще триває, допоки триває апеляційне оскарження Ерою ухвали про скасування заходів забезпечення позову. Наступним судовим розглядом у апеляційному суді (справа № 759/9706/18 ТОВ "ЕРА-МЕДІА" до Скачко З. Г. та ПАТ "НСТУ"), що відбудеться 26 вересня 2018 року, примусова трансляція телепрограми як засіб забезпечення позову може бути нарешті припинена.

"Ми дуже чекаємо на цей розгляд апеляції та сподіваємося на справедливе рішення, яке нарешті покладе край зловживанням та затягуванням спору з боку Ери", – каже Інна Гребенюк, член правління НСТУ відповідальна за юридичний напрям діяльності.

Раніше юристи й експерти висловили думку про те, що поведінка ТОВ "ЕРА-МЕДІА" свідчить про бажання затягти вирішення господарського спору якнайдовше і створити передумови для примусової трансляції телепрограми, не дивлячись на небажання НСТУ і надалі замовляти виготовлення програм в ТОВ "ЕРА-МЕДІА".


Читайте також