Українське радіо Культура транслюватиме найцікавіше з 25 BookForum у Львові

Українське радіо Культура транслюватиме найцікавіше з 25 BookForum у Львові

14 вер. 2018

Суспільне мовлення тримає руку на пульсі головних культурних подій країни. Цього разу команда Українського радіо Культура та UA: ЛЬВІВ працюватиме на найбільшому літературному фестивалі – 25 BookForum.

Українське радіо Культура вперше зорганізує виїзну студію у Львові, щоб наживо розповідати радіослухачам про найголовніші події фестивалю. Виїзна студія діятиме з 20 по 22 вересня в самому епіцентрі подій – у локації під назвою Геокупол, що в дворі Палацу Потоцьких. У ці дні дві години зранку й три години ввечері відбуватимуться прямоефірні включення UA: радіо Культура, під час яких працюватимуть ведучі Олена Гусейнова та Андрій Любіч. Вони спілкуватимуться з цікавими гостями, обговорюватимуть найактуальніші теми і розповідатимуть слухачам про книжкові новинки.

Зокрема, серед гостей виїзної студії – президентка BookForum Олександра Коваль, британський нейрохірург і письменник Генрі Марш, американська історикиня, викладачка Єльського університету Марсі Шор, соціологиня й гендерна дослідниця Тамара Марценюк, директор видавництва "Наш формат" Антон Мартинов, письменники й письменниці Лариса Денисенко, Аскольд Мельничук, Наталка Сняданко.

Активною учасницею фестивалю буде і продюсерка радіо Культура Ірина Славінська. Вона особисто вестиме кілька прямих ефірів, присвячених знаковим постатям і подіям форуму, а також 20 вересня о 17:00 презентує на форумі свій переклад французького роману-бестселера Олів’є Бурдо "Чекаючи на Боджанґлза".

"Я щаслива, що UA: Радіо Культура там, де наша аудиторія. Епіцентром культурного життя України у вересні є Book Forum у Львові, тому наша редакція, звичайно ж, вирушила саме туди. Всі ми дуже вдячні команді Букфоруму та особисто Олександрі Коваль і Софії Челяк за комфортну співпрацю – ми виявилися чудовою командою", – поділилася враженнями Ірина Славінська.

Крім того, за словами продюсерки, на 25 BookForum вперше співпрацюватимуть команди UA: радіо Культура і телеканалу UA: ЛЬВІВ, який планує створити телеверсію радіоефірів.

"Крім Суспільного мовлення, жодне інше медіа в Україні не має такої розгалуженої системи редакцій у регіонах. Саме тому ми в прямому сенсі слова робимо всю країну однією командою. Наша аудиторія – і слухачі, і глядачі – можуть отримувати якісний контент там, де їм зручно, незалежно від того, мешкають вони у Львові, Києві або в будь-якому іншому українському місті чи селі", – сказала продюсерка радіо Культура.

Окрім цього, 21 вересня о 17:00 у малій залі готелю "Ріус" (вул. Гнатюка, 12-а) відбудеться дискусія "Література: слухати і дивитися. Як суспільний мовник популяризує читання?" за участі Ірини Славінської та Олени Гусейнової.

Програма прямоефірних трансляцій UA: радіо Культура з 25 BookForum у Львові

20 вересня

10:05-10:30 – розмова Ірини Славінської з президенткою BookForum Олександрою Коваль.

10:35-10:55 – гостею радіостудії буде українська письменниця, правозахисниця й телеведуча Лариса Денисенко.

17:05-17:30 – ведуча Олена Гусейнова говоритиме про сучасні тенденції у світовій та українській поезії з шотландським поетом і перформером Райаном Ван Вінклом.

17:35-17:55 – розмова про анти-ейджистські практики читання з координаторкою проекту "Третій вік" Марією Попик.

18:00-18:30 – у прямому ефірі американський перекладач та дослідник української літератури Марко Андрейчик розповість про особливості перекладу українських поетів англійською.

18:35-18:55 – упорядниця першого повного видання листів Лесі Українки Валентина Прокіп (Савчук) поділиться враженнями від роботи над тритомним зібранням листів видатної української письменниці.

19:00-19:30 – гість радіостудії, директор видавництва "Наш формат" Антон Мартинов, говоритиме на тему "Мобільний додаток в умовах українського книжкового ринку: мрія про пришвидшення змін чи захист від інтелектуального піратства?"

19:35-19:59 – розмова з американською історикинею, дослідницею історії Східної Європи та викладачкою Єльського університету Марсі Шор про її книгу "Українська ніч. Історія революції зблизька", яка нещодавно вийшла в перекладі українською.

21 вересня

10:05-10:30 – радіоранок розпочне ведуча Олена Гусейнова розмовою про зовнішні та внутрішні кордони в поезії з Антуаном Кассаром, мальтійським поетом і суспільним активістом, що живе в Люксембурзі.

11:05-11:30 – гостем студії буде американський письменник і науковець українського походження Аскольд Мельничук.

11:35-11:56 – у прямому ефірі говоритиме письменник, розпорядник літературної спадщини Ернеста Гемінґвея та автор книжки про нього "Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя" Майкл Катакіс.

18:05-18:30 – радіоведучий Андрій Любіч запросить до розмови представників Українського інституту книги, щоб поговорити про майбутнє українського книжкового ринку та процеси трансформації, які він переживає в останні роки.

18:35-19:30 – про книжковий бізнес в Україні та світі з погляду правових норм розкажуть організатори Arzinger International Intellectual Property Conference – щорічного заходу, присвяченого правовим аспектам інтелектуальної власності та суміжних сфер, – Катерина Олійник, Тетяна Слабко та Дмитро Стефанович.

19:35-19:59 – у прямому ефірі відбудеться презентація книги Андрія Сапури "Ораторське мистецтво по-українськи".

22 вересня

11:00-11:30 – Ірина Славінська розпитає українську соціологиню й гендерну дослідницю Тамару Марценюк про її нову книжку.

11:35-11:56 – продюсерка UA: радіо Культура запросить до розмови українську письменницю, авторку роману "Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма" Наталку Сняданко.

17:05-17:30 – ведучий Андрій Любіч говоритиме про еротичну літературу в історичному й сучасному аспектах з літературознавицею і критикинею Тетяною Трофименко та журналістом, публіцистом і критиком Юрієм Володарським.

17:35-17:55 – про словацький постмодернізм у прямому ефірі говоритиме майстер коротких оповідань, словацький письменник Владімір Балла.

18:00-18:30 – Ірина Славінська запросить у радіостудію всесвітньо відомого британського нейрохірурга, піонера нейрохірургічної допомоги для України й автора двох перекладених українською книг Генрі Марша.

19:00-19:30 – Андрій Любіч та директор Українського інституту Володимир Шейко обговорять проблеми позиціонування України на міжнародному культурному ринку. У межах цього радіосету також відбудеться презентація книги української письменниці Нелі Шейко.

Нагадаємо, генеральним інформаційним партнером 25 Book Forum є Суспільне мовлення, а офіційним інформаційним партнером Львівська філія Суспільного UA: ЛЬВІВ.


Читайте також