Воркшопи з дотримання критеріїв суспільного мовлення на UA: РІВНЕ провела експертка зі Швеції

Воркшопи з дотримання критеріїв суспільного мовлення на UA: РІВНЕ провела експертка зі Швеції

13 вер. 2018

На початку вересня у Рівненській філії Суспільного відбулася серія воркшопів щодо застосування критеріїв суспільного мовлення. Команда UA: РІВНЕ почала розробляти власний підхід до традиційної для європейських суспільних мовників практики – щоденного моніторингу дотримання власних цінностей творчими командами.

Щодня упродовж тижня тривала робота з групами ранковиків, новинарів, журналістів "Теми дня", радійників, представників менеджменту, служби програмування та PR. Метою спільної роботи було осмислення цінностей Суспільного, розробка власної моделі вимірювання дотримання критеріїв суспільного мовлення, також визначення підходів отримання довіри якомога ширшої та різноманітної аудиторії до регіонального суспільного мовника.

Воркшопи провела експертка Офісу медіарозвитку Шведського радіо та менеджерка з розвитку програм станції "P4 Kristianstad" Шведського радіо Анна Маріс.

Робочий візит до філії UA: РІВНЕ відбувся в межах чотирирічного проекту співпраці між ПАТ "НСТУ" й Офісом медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO) "Підтримка регіоналізації суспільного мовлення в Україні", який реалізується за підтримки Швеції.

"Наше партнерство з швецькими колегами – це наше щастя, – розповідає продюсерка UA: РІВНЕ Інна Білецька. – Ми щоразу дізнаємося щось нове – і в рішеннях щодо контенту, і в роботі з персоналом. Часом ідеї запропоновані швецькими колегами, ті речі, які працюють у них роками, видаються нам чимось нереальним у наших умовах. Але зрештою виявляється, коли ми починаємо з цим працювати, то отримуємо результати. Швецькі колеги вірять в нас, а ми віримо їм. Нам усе вдасться".

Суть проекту співпраці полягає у розробці виробничого процесу створення і публікування діджитал-контенту у регіональних філіях Суспільного. Цінності суспільного медіа та критерії їх втілення стануть основою інформування й взаємодії мовника з аудиторією.

Експертка SR MDO Анна Маріс має великий досвід роботи в команді суспільного мовника Швеції і вважає за необхідне особисто підтримати створення Суспільного в Україні. Складно порівнювати дев’яносторічний досвід суспільного мовлення в Скандинавії з дев’ятнадцятимісячним в Україні, але, за словами пані Маріс, усвідомлення і дотримання творчими колективами критеріїв та цінностей Суспільного є базою його існування.

"Навіть якщо люди тривалий час працюють в цій сфері, подібні обговорення – дуже важливі. Суспільний мовник відрізняється від комерційних медіа тим, що надає відмінну від інших ресурсів інформацію. Пояснювати, як працює суспільний мовник Скандинавії і одночасно дізнаватись, як відбуваються процеси становлення суспільного мовника в Україні – це як шлях з двостороннім рухом. У Швеції все звично і зрозуміло, а в Україні знайомі речі розглядаються через призму нових перспектив для формування української моделі Суспільного", – каже Анна Маріс.

Важливим показником діяльності суспільного мовника є високий рівень довіри до нього і знання своєї аудиторії. Протягом воркшопів команда UA: РІВНЕ разом з Анною Маріс визначили основні критерії, що впливають на зростання довіри до Суспільного: розмаїття, надійність, якість, незалежність, відкритість. Також були визначені індикатори для моніторингу розмаїття контенту і його охоплення.

На думку Анни Маріс, рівняни обрали важливі індикатори: "Мені було цікаво побачити, які саме індикатори оберуть люди. Я думаю, це хороший вибір, тому що виміряти все і одразу – це дуже великий обсяг роботи. Ви обрали найголовніші з них, і вони розкажуть нам багато про те, як ви справляєтесь із задачами суспільного мовника тут, у Рівному".

Перша стадія проекту тривала з грудня 2017 по червень 2018 року. За цей час була сформована команда співпраці, здійснений аналіз робочого середовища журналістів у філії UA: РІВНЕ та у центральному офісі Суспільного, розроблений річний план проекту.

Протягом початкового етапу відбулися робочі візити команди UA: РІВНЕ та представників правління ПАТ "НСТУ" до Швеції. У штаб-квартирах Шведського радіо та Шведського телебачення, а також у філіях шведського суспільного мовника, українські делегації ознайомились із робочими процесами у цих медіа та обмінялись досвідом зі шведськими колегами.

Після спілкування з колективом UA: РІВНЕ, асистентка проекту Тетяна Лялька зауважила, що команда Рівненської філії захоплена своєю роботою: "Хоча це і нелегко – бути UA: РІВНЕ, якому лише рік, та бути пілотною філією проекту одночасно – бачу, що команда філії підходить до проекту з великим ентузіазмом та чітким баченням того, яким повинно бути Суспільне в Україні".

Упродовж наступних 4 місяців команда співпраці налагодить регулярний моніторинг дотримання критеріїв суспільного мовлення та розробить модель цифрового робочого процесу. Крім того, буде продовжена робота над розвитком професійного потенціалу журналістів та менеджменту ПАТ "НСТУ" через тренінги, менторство та ознайомчі візити.

Автор фото – Дмитро Бондар


Читайте також