Кожен їде по своє: Суспільне підтримує 25 BookForum

Кожен їде по своє: Суспільне підтримує 25 BookForum

11 вер. 2018

У Львові 19-23 вересня відбудеться головний культурний фестиваль країни – 25 BookForum. UA: Суспільне мовлення є генеральним інформаційним партнером фестивалю.

Цього року в програмі 910 подій, 14 тематичних кластерів, 13 спецпроектів, 1010 учасників з усіх областей України, 70 іноземних авторів із 25 країн світу. Події відбуватимуться в Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17) та ще на 40 локаціях Львова.

21 вересня о 17:00 у готелі "Ріус" (Львів, вул. Гнатюка, 12-а) відбудеться дискусія "Література: слухати і дивитися. Як Суспільний мовник популяризує читання?" за участі продюсерки Українського радіо Культура Ірини Славінської та керівниці редакції літературних програм радіо Культура Олени Гусейнової.

Також серед заходів BookForum’у:

  • Національний книжковий ярмарок
  • Церемонія вручення премії "BookForum Best Book Award" (до 2018 р. – "Найкраща книга Форуму видавців")
  • Фестиваль дитячого читання "Книгоманія"
  • Міжнародний літературний фестиваль
  • Ніч поезії і музики
  • Всеукраїнський бібліотечний форум
  • Благодійна акція "Третій вік: задоволення від читання"

На форумі працюватимуть тематичні кластери – Територія Свободи, Освіта, Креативні індустрії+Урбаністика, Бізнес, Економіка, Non-fiction, Українська візуальна книга, Жінка в темі, Історія, Наука і технології, Мови та переклад, Філософія, Здоров’я, Політика, Війна.

Участь у BookForum беруть 250 видавництв, які видали кілька тисяч нових книжок спеціально до фестивалю. На книжковий ярмарок вони привезуть понад 250 тонн книжок. Уперше за 24 роки було змінено й назву головної книжкової премії форуму: "Найкраща книга Форуму видавців" перетворилась на "BookForum Best Book Award". На конкурс подано 508 видань від 103 видавництв.

Почесні гості фестивалю:

Марсі Шор – американська історикиня, викладачка Єльського університету, дослідниця історії Східної Європи, авторка книги про революцію на Майдані – "Українська ніч. Інтимна історія революції".

Енн Епплбом – американська історикиня, письменниця і журналістка єврейського походження. Редакторка "The Economist" і членкиня видавничої ради "The Washington Post". Авторка книги про Голодомор "Червоний голод".

Фокусна тема цьогорічного BookForum – "Ринок свободи".

"У межах фокусної теми ми хочемо поговорити про те, як кожен із нас "торгує" своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді. Вибір цьогорічної теми "BookForum" не є випадковим, бо впродовж 25 років ми збирали різних людей, що мали різні думки, перемоги та проблеми. Ми надавали майданчик для взаємодії і створили ще одне місце, де люди переглядали свої бажання. Ми не можемо стверджувати, що це були позитивні чи негативні зміни, але хочемо акцентувати увагу наших відвідувачів та учасників на тому, що зміни відбувалися і, відбуваються, а ринок функціонує", – зазначила програмна директорка Софія Челяк.

Уперше фокусну тему фестивалю розкриють завдяки спеціальній тематичній програмі, яка складається з 5 подій. Кураторка Катерина Яковленко – журналістка, яка досліджує роль медіа та візуальної пропаганди в конструюванні і трансформації образу Донбасу.

Уперше в межах 25 BookForum було запущено флешмоб #5Books, метою якого є популяризація читання серед українців. Відомі політики, музиканти, автори, перекладачі та звичайні люди радять перелік 5 книжок, які, на їхню думку, варто прочитати цього року кожному.

На період форуму до Львова завітає потужна делегація іноземних авторів з 25 країн світу: Пітер Воттс (Канада), Генрі Марш (Велика Британія), Аскольд Мельничук (США), Фредерік Беґбедер (Франція), Олів’є Бурдо (Франція), Адам Міхнік (Польща), Марцін Щигельський (Польща), Іза Хруслінська (Польща), Валентина Нері (Італія), Ален Брлек (Хорватія), Сандіп Пармер (Велика Британія), Мартін ван де Ґраф (Нідерланди), Раян ван Вінкл (Шотландія), Яцек Дукай (Польща), Майкл Катакіс (США), Балла (Словаччина), Марко Поґачар (Хорватія), Анджей Франашек (Польща), Сіябонга Мпунгоза (ПАР), Холуд Шараф (Сирія), Гамільшег Марі (Австрія), Міхал Гворецький (Словаччина) та інші.

На Форумі традиційно будуть найвідоміші українські автори, серед яких Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Любка, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Тарас Прохасько. Також на форумі можна буде почути міністра культури Євгена Нищука, міністра освіти Лілію Гриневич, в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, екс-директора польського Інституту книжки Гжегожа Гаудена, відомих українських політиків та бізнесменів.

Офіційні заходи фестивалю:

19 вересня, Палац мистецтв – прес-брифінг

19 вересня, Львівська національна опера – урочисте відкриття Форуму 

20 вересня, Львівська обласна філармонія – церемонія вручення премії "BookForum Best Book Award" 

21 вересня – презентація Альманаху творів учасників 25 BookFotum "Форумологія"

22 вересня, FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26) – Ніч поезії і музики non-stop

З повною програмою заходів можна ознайомитися на сайті форуму.


Читайте також