У креативному просторі UA: HUB організували буккросинг

У креативному просторі UA: HUB організували буккросинг

29 гру. 2017

Якими книжками діляться співробітники і гості Суспільного, розповіла начальниця управління внутрішньої комунікації НСТУ Ірина Жуковська.

Як виникла ідея організувати буккросинг на Суспільному?

Буккросинг – міжнародний ідейний рух і сучасний культурний формат безкоштовного обміну цікавими книжками, щоб вони не припадали пилом на книжкових полицях, а були завжди в русі та в попиті читачів. Ідея буккросингу на Суспільному виникла давно.

Спершу з’явилась ідея створити затишне сучасне місце для читання різноманітної літератури за філіжанкою кави. Кожен працівник і відвідувач телецентру із серпня й до сьогодні може поділитися своїми книжковими надбаннями з читальнею Суспільного.

Облаштуванням простору займались PR-директорка Вікторія Сидоренко та директорка з організаційної роботи Катерина Логгінова. Вони збирали книги, долучали партнерів, як-то газета "День", або ж співробітники передавали власні книжки. Завдяки цьому на полицях читальні вже зібрано понад 1000 примірників сучасної розважальної та наукової літератури українською й іноземними мовами, а також раритетної періодики зі всієї України!

Коли книг на полицях читальні стало достатньо для буккросингу, ми вирішили долучитись до цього міжнародного руху. Із жовтня креативний простір UA: HUB зареєстрували на сайті BookCrossing, і відтоді триває постійна реєстрація книжок. У грудні команда читальні остаточно сформувала в креативному просторі BookCrossing зону з вільними книгами.

Тепер наша мета – стимулювати людей читати книжки, ділитися враженнями про них. Крім того, це гарна нагода прочитати нові книги, не купуючи їх.

Як працює буккросинг у хабі? Потрібно одразу приходити із книжкою навзамін? Хто стежить за процесом?

Читальня креативного простору відкрита для всіх цілодобово. Щодня в UA: Читальні ми відстежуємо нові надходження, реєструємо та фіксуємо нові книги на сайті BookCrossing, додаємо відповідні наліпки з унікальними серійними номерами на внутрішній бік книжкових обкладинок і "відпускаємо" їх на полиці. Щодня на сайті BookCrossing ми реєструємо близько 30-50 книжок.

Усі охочі, працівники й гості телецентру, можуть вільно брати з полиць, приносити і дарувати свої книги UA: Читальні.

У Facebook є сторінка UA: HUB, де час від час ми інформуємо дописувачів про нові надходження, щоб їм було зручніше орієнтуватися в книжках, які поповнюють полиці.

Чи всі книжки з читальні беруть участь у буккросингу? Які саме книжки "подорожують"?

Усю літературу читальні розподілено за категоріями: українська та зарубіжна література; поезія; публіцистика; література про мистецтво; література про телебачення тощо.

Усі книжки UA: Читальні, крім газет і журналів, беруть участь у русі буккросингу.

Також є окрема полиця з поміткою "принесені книги класти сюди" – це допомагає оперативно слідкувати за новими надходженнями в UA: Читальні.

Перелік книжок, які доступні в читальні, можна переглянути тут.

Які книжки мають найбільший попит?

Відвідувачі читальні найбільше цікавляться розважальною і науковою літературою, а також періодикою. Особливий попит мають нові видання з медійного права й історії телебачення. Серед українських письменників охоче беруть книжки Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Софії Андрухович. Приємно, що деякі з книг українських письменників Суспільному подарували самі автори, тож маємо видання навіть з автографами Сергія Жадана чи Андрія Любки. Такі книжки викликають особливий інтерес у читачів.

Наскільки охоче працівники Суспільного долучаються до буккросингу?

Від самого початку наповнення полиць читальні UA: HUB відбувалось якраз завдяки працівникам Суспільного, які приносили нам книжки.

Ми запрошуємо колег і гостей телецентру брати участь в обміні книжками – читати, приносити вже прочитані книжки, ділитися враженнями з іншими читачами у затишній читальні, адже вільні книги об’єднують Україну.


Читайте також