UA: Суспільне мовлення підтримує національну кампанію подяки військовим

UA: Суспільне мовлення підтримує національну кампанію подяки військовим "Завдяки тобі"

21 сер. 2018

Суспільне стало головним медіапартнером національної кампанії подяки ветеранам, ветеранкам та військовим "Завдяки тобі", яку ініціювала громадська організація "Побратими" спільно з однодумцями.

Кампанія стартувала 20 серпня, напередодні 27-ї річниці незалежності України, публікацією в соціальних мережах відеоролика, який пояснює, як можна подякувати захисникові без слів — приклавши долоню до серця.

За більш ніж чотири роки війни в Україні досі не склалося чогось схожого на американське "Thank you for your service" — власної традиції вдячності громадян військовим, ветеранам і ветеранкам. І хоч багато українців уже дякують захисникам на вулицях, це ще не стало звичкою й не набуло усталеної форми. Чимало людей, які хотіли б висловити вдячність, не роблять цього через те, що є бар’єр — не знають, як підійти до незнайомої людини, що сказати.

Національна кампанія "Завдяки тобі" має на меті створити таку традицію і популяризувати жест шани — прикладену до серця долоню. Зустрівши на вулиці військового, ветерана чи ветеранку, цим жестом можна сказати без слів "Моє життя у мирному місті, свобода і незалежність України — усе це можливе завдяки тобі".

"Тішуся, що Суспільне (і наш напрямок, в першу чергу, натхненник проекту Марія Фрей), долучилися до розробки цього символічного жесту подяки і пошани. Чекаємо, що президент також долучиться і 24 серпня привітає від імені всіх українців наших вояків. Тому що цей День Незалежності ми святкуємо завдяки вам", — пише на своїй сторінці у Фейсбуці генеральний продюсер суспільно-політичного мовлення Суспільного Андрій Сайчук.

До флешмобу вже долучилися:

письменник і громадський діяч Сергій Жадан

засновник проекту "Повернись живим" Віталій Дейнега

креативна директорка ГО "Відчуй" допомоги глухим та слабочуючим Тата Кеплер

журналіст-розслідувач, автор і ведучий програми "Наші гроші" Денис Бігус

членкиня правління Суспільного Олександра Кольцова

виконавчий продюсер телеканалу UA: Крим Осман Пашаєв

Невдовзі до кампанії долучаться акторка Римма Зюбіна, музиканти Андрій Хливнюк, Ярмак, Антон Слєпаков, лідери громадських думок і суспільні авторитети, а також члени правління Суспільного — Юрій Макаров та Роман Вінтонів. Слідкуйте за оновленнями на Фейсбук-сторінці "Завдяки тобі".

Команда Суспільного допомогла організувати й провести флешмоб на підтримку кампанії вдячності — запис коротких відеороликів за участі знакових постатей, які розповіли, чому кампанія важлива саме для них. Над проектом від Суспільного працювала команда суспільно-політичного мовлення, зокрема виконавча продюсерка Марія Фрей (розробка ідеї), Дар’я Синельнікова (продюсерка флешмобу) та Олександр Попенко (оператор, режисер монтажу флешмобу).

"Тепер я маю для себе виклик — зробити цей жест перед незнайомим військовим. Це буде незручно. Я впевнений. Це буде незвично. Але я це зроблю. Може не з першого разу. Але зроблю. Бо вони мають знати, що я це ціную і вдячний", — зізнається член правління Суспільного Роман Вінтонів.

Більше про проект можна дізнатися на сайті.


Читайте також