Про незвичайний велопробіг

Про незвичайний велопробіг "Бачу! Можу! Допоможу!" говорили в ефірі Полтавського Суспільного

10 сер. 2018

У Полтаві на Театральній площі відбулася зустріч з учасниками всеукраїнського велопробігу. Серед них – люди з порушеннями зору. Подорожують вони на тандемах, керує яким зряча людина.

UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ стало інформаційним партнером велопробігу "Бачу! Можу! Допоможу!", який триватиме з 5 по 24 серпня. Це унікальна можливість для людей із вадами зору подорожувати на велосипедах-тандемах разом зі зрячими напарниками, щоб у свій спосіб побачити Україну, знайти нових друзів та насолодитися літом. Учасники подолають понад 1000 кілометрів і проїдуть 20 міст – із Харкова через Полтаву, Дніпро, Запоріжжя до Херсону. У кожному місті акцію висвітлюють журналісти регіональних філій Суспільного.

Львів’янин Тарас Лучко разом з одеситкою Світланою Кучернюк щороку беруть участь в акції.

"Багато незрячих людей чи люди з інвалідністю закриваються вдома. І вважають, якщо ми не бачимо, то для нас багато обмежень. Я так не вважаю. Я людина, яка може, хоче і буде", – зазначила учасниця велопробігу Світлана Кучернюк.

Про особливості цьогорічного велопробігу в ранковому ефірі на телеканалі ЛТАВА розповіли також співорганізаторки проекту Юлія Сачук та Вікторія Лучка. Велопробіг "Бачу! Можу! Допоможу!" проводять уже вчетверте – із 2015-го року.

"Це унікальна можливість подорожувати разом: як людям, які не мають порушень зору, так і людям, які є незрячими. Також надати можливість людям, які бачать світ, проїхатись із заплющеними очима", – пояснила Юлія Сачук.

Учасники розпочали веломарафон 5 серпня в Харкові. Фінішувати планують 24 серпня в Херсоні. З цієї нагоди в Херсонській філії Суспільного відбудеться прес-конференція про підсумки велопробігу.


Читайте також