Ведуча Суспільного взяла участь в унікальному велопробізі

Ведуча Суспільного взяла участь в унікальному велопробізі "Бачу! Можу! Допоможу!"

2 сер. 2018

UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ стало інформаційним партнером велопробігу "Бачу! Можу! Допоможу!", який триватиме з 5 по 24 серпня. Це унікальна можливість для людей із вадами зору подорожувати на велосипедах-тандемах разом зі зрячими напарниками, щоб у свій спосіб побачити Україну, знайти нових друзів та насолодитися літом. Учасники подолають понад 1000 кілометрів і проїдуть 20 міст – із Харкова через Полтаву, Дніпро, Запоріжжя до Херсону. У кожному місті акцію висвітлюватимуть журналісти регіональних філій Суспільного.

Завершиться велопробіг 24 серпня прес-конференцією в Херсонській філії Суспільного.

У Києві учасники велопробігу також проїхалися від Хрещатика до Маріїнського парку. Від Суспільного у велопробізі взяла участь ведуча "Пізній ранок шоу" на UA: КУЛЬТУРА Юлія Дичук.

"Мені випало їхати на місці штурмана – незрячого учасника тандему. Це досить незвичні відчуття, коли ти можеш крутити педалі, але не можеш керувати – і в цьому повинен повністю покладатися на свого напарника", – поділилася враженнями ведуча UA: КУЛЬТУРА.

Про особливості й значення велопробігу організатори розповіли на прес-конференції в УНІАН 2 липня.

"Цього року велопробіг відбудеться вже вчетверте. Такими акціями ми хочемо донести до суспільства поняття інклюзивності. Неправильною і застарілою є позиція, що люди з інвалідністю не здатні робити якісь звичайні речі, наприклад подорожувати на велосипедах", – розповідала координаторка проекту Юлія Сачук.

Велопробіг відбувається в пам’ять незрячого лідера Миколи Пеха, який мотивуючи власним прикладом долати перешкоди та досягати успіху, змінив життя багатьох зрячих та незрячих людей. Незрячий від народження він отримав освіту у сфері міжнародних відносин Україні, США, Канаді та Лондоні й створив можливості для самореалізації зрячих і незрячих молодих людей по всій Україні.


Читайте також