UA: КУЛЬТУРА запускає кіноклуб

UA: КУЛЬТУРА запускає кіноклуб

23 лип. 2018

Починаючи з липня поціновувачі кінематографу матимуть більше можливостей долучитися до улюбленого виду мистецтва: Суспільне разом із онлайн-виданням про кіно Moviegram започатковують власний кіноклуб. Проект отримав назву :КіноКульт.

"Кіноклуб – це саме те, з чого я починав професійну діяльність у галузі кінематографа. Їх у мене було декілька, всі в різноманітних форматах. Саме це допомогло зрозуміти, що основа будь-якого кіноклубу – це ком’юніті, неформальне спілкування. Спочатку я думав, що основна мета – це перегляд фільму, але ж ні – кіноклуб означає у першу чергу набуття колективного досвіду, – каже виконавчий продюсер UA:КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін, головний редактор онлайн-видання про кіно Moviegram. – :КіноКульт для мене – довгоочікувана можливість зробити нарешті кіноклуб, у якому спільнота буде мати не меншу цінність, аніж, власне, сеанс".

Кожен показ починатиметься з неформального спілкування та вступної лекції від запрошеного спікера, далі відбуватиметься перегляд і обговорення. Плідна комунікація з глядачами після фільму принципово важлива для засновників :КіноКульту, адже вона допоможе зрозуміти, яке кіно резонує з аудиторію якнайкраще. Покази також матимуть онлайн-продовження у вигляді аналітичних матеріалів на Moviegram. Освітня частина відповідатиме одному з ключових принципів Суспільного: розповідати про складні речі простою мовою. Завдяки :КіноКульту авторське кіно стане більш близьким і зрозумілим навіть для глядачів, які до цього тяжіли лише до масового кінематографа.

Вступні лекції матимуть регламент 10-15 хвилин. У якості спікерів вже оголошені: член правління ПАТ "НСТУ", у минулому ведучий програми "Імперія кіно" Юрій Макаров, журналісти Moviegram, CinCity та інших видань про кіно. Також лекції читатимуть представники інших галузей.

"Подібну концепцію ми почали впроваджувати у другому сезоні програми "Як дивитися кіно": залучати до перегляду людей, які кіносфери стосуються досить опосередковано, але з якими буде доречно розділити емоційний та інтелектуальний досвід. Я маю ідею, наприклад, у якості речника запросити представника поліції, щоб разом подивитися стрічку, де фігурують зловживання повноваженнями з боку органів влади. Знову ж таки, "Як дивитися кіно" доводить, що дуже несподіваний погляд на кінематографічне мистецтво мають театрали, тож очікуйте вступні лекції від представників київської сцени", – розповідає Лук’ян Галкін.

Заходи відбуватимуться щочетверга на різних локаціях телецентру "Олівець". У майбутньому творці планують також регулярні покази в регіонах. Прем’єрний сеанс пройде у форматі open air на самісінькій верхівці головного офісу Суспільного – оглядовому майданчику телецентру.

:КіноКульт стартує з показу німецької стрічки "Вікторія". Одна з найголовніших принад фільму – відсутність монтажу: дві з половиною години фільму зняті одним кадром. У центрі сюжету – молода дівчина, яка зустрічає компанію хлопців в одному з нічних клубів Берліна. Це знайомство призводить до неочікуваних наслідків.

Подібний вибір прем’єрної стрічки – не випадковий. Команда :КіноКульту має на меті стати гідом у світ "іншого" кіно, яке зачіпає певні тригери і таким чином впливає на свідомість.

"Я віддаю перевагу кіно, яке вибиває мене із зони комфорту. Раніше цей потяг був інстинктивним, але зараз я дуже чітко розумію причину: це унікальний глядацький досвід, який не захочеш отримувати в реальному житті. Коли кіно робить страшно, боляче, моторошно і сумно, воно допомагає нам певним чином відтермінувати події, які можуть відбуватися насправді. Дивовижно, але пам’ять по-справжньому вражаючі й стресові події сприймає однаково – неважливо, чи ми їх переживали, чи лише бачили на екрані. Фільми, яким я надаю перевагу – це в першу чергу ті, які можуть по-іншому показати систему етики і забезпечують певний рівень естетичного задоволення. Саме такі стрічки я буду у першу чергу обирати для :КіноКульту", – каже виконавчий продюсер UA:КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.

Але подібними стрічками репертуар :КіноКульту не обмежуватиметься. У найближчому майбутньому на відвідувачів кіноклубу Суспільного очікують фільми "Неоновий демон", "Вбивство священного оленя", "Життя Адель" та найгучніші українські прем’єри останніх років.

Щоб потрапити на покази, достатньо зареєструватися у події на Facebook – посилання буде окреме для кожного показу. Анонси та посилання на події можна знайти на сторінках:
https://www.facebook.com/cultureuacom/ та https://www.facebook.com/mvgrm/.

Усі покази – безкоштовні. Реєстрація на прем’єрний показ відкрита за посиланням: https://www.facebook.com/events/203728196991925/

Телефон для довідок: 050-21-22-067


Читайте також