Телеканал

Телеканал "Рось" Черкаської філії Суспільного розпочав мовлення у форматі 16:9

19 лип. 2018

Телеканал "Рось" Черкаської філії Суспільного 17 липня розпочав мовлення у форматі 16:9. Це – один із кроків переходу до наступного етапу сучасних стандартів телевиробництва.

Як зазначила продюсерка філії Олена Баніна, готувалися до цього кілька тижнів. "Звісно, коли говоримо про реформування, то хочемо швидких і помітних змін. Це стосується як якості контенту, так і самої телевізійної картинки. Телебачення – високотехнологічний, але й дороговартісний процес. До кінця 2018 року ми планували перейти на HD-формат. Але щоб зробити це в нашій філії, тобто докупити необхідне обладнання, потрібні великі кошти. Зважаючи на ситуацію, що склалась з недофінансуванням НСТУ, вирішили шукати варіанти, котрі не потребують додаткових витрат. Це, свого роду, технічний експеримент, який лише стартував", – розповіла Олена Баніна.

Технічні спеціалісти телерадіокомпанії зазначають, що прогресивні країни вже давно працюють в цьому форматі. На ринку вже практично не продаються телевізори, що передають зображення у форматі 4:3. Аналогове телебачення себе поступово відживає.

"Протягом місяця ми проводили перекомутацію, замінили камери в ефірній студії телепрограм на такі, що дозволяють проводити широкоформатну зйомку, – розповідає головний інженер філії Володимир Горовий. – Разом із концерном РРТ та компанією "Воля-кабель", які приймають і ретранслюють наш сигнал, перевіряли якість зображення. Це еволюційний процес. І треба в нього вливатись. Щодо переходу в HD-формат, то є відповідна програма, розроблена НСТУ, в якій детально прописаний весь процес".

Нагадаємо, цього тижня ще один телеканал суспільного мовлення – "Тиса-1" у Закарпатті – також розпочав мовити у форматі 16:9.


Читайте також