Конкурс

Конкурс "Радіодрама UA/UK" завершив прийом заявок

13 лип. 2018

Прийом заявок на конкурс "Радіодрама UA/UK", в якому аматори та професійні письменники мають змогу спробувати свої сили у жанрі радіодрами, завершено. Усього надійшло 192 заявки. За результатами технічного відбору до участі у конкурсі допущено 143 роботи. Організаторами події є UA: УКРАЇНСЬКЕ РАДІО, Британська Рада, Мистецький Арсенал.

"Я щаслива, що конкурс викликав таку увагу серед авторів п’єс. Це говорить про велику довіру до нас, а також про увагу до радіоп’єс. Це унікальний жанр, який наразі в Україні можна почути лише на UA: УКРАЇНСЬКЕ РАДІО "Культура". Цілком закономірно, що суспільне мовлення уможливлює такі мистецькі проекти – вони цікаві нашій аудиторії, а також дозволяють розвинути в Україні цей особливий жанр. Попереду багато роботи з відбору, а також постановки. Переконана, що наше авторитетне журі вибере найкращі тексти, а творча команда якнайкраще втілить авторський задум. Вже не можу дочекатися прем’єри взимку 2019 року", – сказала продюсерка UA: УКРАЇНСЬКЕ РАДІО "Культура" Ірина Славінська.

Твори оцінюватимуть члени журі – знані й відомі театрознавці та критики – представниці Британської Ради Ганна Веселовська і Наталя Ворожбит, Оксана Щур і Богдан Жолдак від Мистецького Арсеналу, Неллі Даниленко та Ярослава Кравченко від UA: УКРАЇНСЬКЕ РАДІО.

"Усе відбуватиметься поетапно. Протягом найближчих півтора місяця члени журі оцінюватимуть радіоп’єси, а 3 вересня матимуть сформований шортлист, до якого увійдуть роботи десяти учасників. Саме вони й будуть запрошені до участі у майстер-класі зі сценарної майстерності від британської авторки та драматургині Франсес Бірнс. Після того конкурсанти матимуть можливість допрацювати свої тексти та подати їх на розгляд журі для фінального визначення переможця", – розповіла менеджерка літературної програми Британської Ради в Україні Даша Стокоз.

На цьому конкурс не завершиться. Над роботою до продакшену долучиться експерт із британської компанії Rockethouse, який поділиться з українськими радіопродюсерами та режисерами своїм досвідом використання найостанніших розробок у сфері радіопостановок.

"Для нас цей конкурс рукописів є викликом та експериментом. Часто у авторів є власні уявлення про те, як має виглядати текст радіодрами, часто вони звертаються до адаптації прозового твору як прийому створення радіоп’єси, тоді як насправді це окремий жанр з власними вимогами і законами. Ми не розраховуємо отримати готові досконалі сценарії у підсумку голосування журі – але оберемо найперспективніші, адже й сам конкурс розрахований на авторів початкового та середнього рівня. Франсес Бірнз протягом п’ятиденного воркшопу у Мистецькому Арсеналі розповість, як функціонує радіодрама, що має містити у собі текст, призначений, так би мовити, не для читання очима; більше того, текст, який стане самобутнім твором аж після роботи режисера, яка по суті буде його інтерпретацією. Після цього учасники майстерні ще раз допрацюють свої роботи, і у листопаді ми дізнаємося, хто із фіналістів упорався із цим найбільш вдало і продовжить роботу над постановкою разом з командою UA: УКРАЇНСЬКЕ РАДІО", – зазначила куратора літературних програм Мистецького Арсеналу Оксана Щур.

Прем’єра радіодрами очікується у січні 2019 року в ефірі UA: УКРАЇНСЬКЕ РАДІО. Автор чи авторка найкращої радіоп’єси отримає грошову винагороду у розмірі 25 000 гривень.


Читайте також