Ми можемо не дочекатися й дорослого Євробачення, – Олександра Кольцова

Ми можемо не дочекатися й дорослого Євробачення, – Олександра Кольцова

11 лип. 2018

Днями в ефірі ранкового шоу "Новий день" на телеканалі "Прямий" члени правління Суспільного Олександра Кольцова та Роман Вінтонів обговорювали ситуацію, що склалася довкола участі України в пісенному конкурсі Дитяче Євробачення.

9 липня Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що цього року вперше представник від України не зможе взяти участь у міжнародному пісенному конкурсі через критичне недофінансування Суспільного мовника, оскільки саме НСТУ як член Європейської мовної спілки щороку забезпечує участь України в Дитячому Євробаченні.

Як пояснила Олександра Кольцова, відповідальна за розважальний напрям діяльності Суспільного, в НСТУ немає коштів, щоб сплатити щорічний внесок до Європейської мовної спілки – 19 млн грн. Членський внесок є однією з обов’язкових умов для отримання права транслювати різноманітні міжнародні розважальні та спортивні події, зокрема і Євробачення.

За словами членкині правління Суспільного, саме Євробачення не є дуже дорогим, особливо зважаючи на те, що цього року воно відбуватиметься в Білорусі. Однак мовник усе одно не може собі дозволити цих витрат, адже потрібно не тільки відправити на конкурс делегацію від України, а й провести відбіркові тури, а також сплатити внесок власне за Євробачення.

"Ми протягом цілого року розповідали про недофінансування Суспільного, і от нарешті суспільство побачило, які наслідки можуть бути. Наприклад, я також змушена відмовитися від трансляції Чемпіонату з легкої атлетики через нестачу коштів. Це не має такого резонансу, як Дитяче Євробачення, але це ще один неприємний наслідок недофінансування", – сказала Олександра Кольцова.

І додала: "Якщо наступного року нам також виділять половину обіцяного бюджету, то ми можемо не дочекатися й дорослого Євробачення".

Пізніше на своїй сторінці у Фейсбуці Олександра Кольцова написала: "Так, можна втішати себе тим, що Польща 11 років пропускала конкурс, Фінляндія так і не стала брати в ньому участь, а кілька країн, серед яких заможні Данія та Швеція, взагалі відмовились від участі. Але це не лише про позбавлення країни конкурсу дитячої пісні. При такому рівні фінансування та ставленні до мовника з боку розпорядників коштів – під загрозою майбутня Олімпіада. Літній Чемпіонат Європи з легкої атлетики в Берліні ми вже не зможемо показати, лишилось буквально кілька днів до дедлайну. Про покупку цікавих чемпіонатів з футболу навіть не йдеться. Покупка прав на ЧМ світу з біатлону 2018/19 під загрозою – права треба було викупити найближчим часом, цільових грошей немає".

Член правління Суспільного Роман Вінтонів нагадав про перипетії ухвалення бюджету мовника. Відповідно до закону, Суспільне у 2018 році мало отримати 0,2% від суми держбюджету, тобто 1,54 млрд грн. Роман Вінтонів зазначив, що загалом багато галузей в Україні є недофінансованими через нестачу коштів у бюджеті, тож представники Суспільного вели тривалі перемовини з Бюджетним комітетом. Як наслідок, бюджет мовника скоротили до 990 млн грн.

За словами Романа Вінтоніва, саме ця сума дозволила б Суспільному заплатити необхідні податки та внески, зокрема і відправити представника від України на Дитяче Євробачення. Втім, в останню ніч перед голосуванням цю суму змінили на 770 млн грн, що становить 50% від гарантованої законом. За неї і проголосувала Верховна рада, ухваливши бюджет України на 2018 рік.

"Оця різниця у 200 млн грн – і є той момент, через який ми зараз починаємо тріщати по швах", – сказав Роман Вінтонів.

Ще одним наслідком критичного недофінансування, як зауважила Олександра Кольцова, є борги Суспільного перед Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, через що з 18 червня призупинено аналогову трансляцію телеканалу UA: ПЕРШИЙ передавачами в містах Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів.

"Канал, який не належить нікому, крім суспільства, – це ж мрія. Коли з’явилося Суспільне телебачення, де є стандарти, де немає "жовтизни" тощо, українці не одразу зрозуміли, що це. От ми тепер є, ми є рік, і ми недофінансовані. І нас перед виборами, мені так здається – це моя особиста думка, – намагаються прикрити саме за незалежні новини й неналежність до жодної секти", – сказала Олександра Кольцова.


Читайте також