Cуспільне готове бути майданчиком для експертних обговорень на тему виборів

Cуспільне готове бути майданчиком для експертних обговорень на тему виборів

9 лип. 2018

Про це голова правління Суспільного Зураб Аласанія сказав під час презентації громадського об’єднання "Виборча Рада UA" в Укрінформі 5 липня.

"Місія Суспільного є в тому, щоб захищати свободи в Україні, і бути майданчиком для обговорення важливих питань серед громадян. Суспільне готове надати майданчик будь-якій фаховій платформі, щоб такі обговорення звучали. Громадське об’єднання "Виборча Рада UA" — це група, яка буде незаангажованою та високоекспертною. Ідея таких обговорень видається мені дуже класною, тим більше, що Суспільне зобов’язане за законом проводити дебати, а учасники об’єднання "Виборча рада UA" висувають ідею організувати своєрідні громадські "праймеріз". І якщо об’єднати це з дебатами, може вийти щось цікаве", — сказав Зураб Аласанія.

Голова правління НСТУ зазначив, що Суспільне випрацьовує свою політику підходів, як надати рівний доступ до ефіру учасникам передвиборчої кампанії та організувати її незалежне висвітлення. Для цього, за словами Зураба Аласанії, на Суспільному планують створювати тематичні програми, а також проводити президентські й парламентські дебати.

"Популізм і маніпуляції є дієвими способами впливу на людей. Тому політики не хочуть приходити на серйозні ефіри, де не допустять популізму. Однак Суспільне не робитиме політичних ток-шоу", — додав Зураб Аласанія.

"Виборча рада UA" планує інформувати громадськість про реакцію кандидатів на пропозиції взяти участь у публічних обговореннях і бути відкритими й прозорими.

"Виборча рада UA" є громадським об’єднанням, що працюватиме як експертна рада й має на меті запровадити в суспільстві фахове обговорення виборчого процесу та його учасників. Вона об’єднує на волонтерських засадах представників експертного середовища з різних галузей — науки, освіти, культури, медіа та бізнесу.

Серед учасників "Виборчої ради UA" доктор філософських наук Євгеній Бистрицький, доктор філософії в галузі політології Андрій Мелешевич, доктор економічних наук Ігор Бураковський, експерт із права Ігор Коліушко, дипломат Володимир Огризко, економіст Олександр Савченко, політолог Олексій Гарань, експерт з електоральної соціології Ірина Бекешкіна, експерт у галузі енергетики й національної безпеки Михайло Гончар, голова правління Суспільного Зураб Аласанія, громадські діячі Тарас Стецьків, Валерій Пекар і Тарас Шевченко.


Читайте також