Про здобутки Суспільного теле- і радіомовлення в регіонах говорили на

Про здобутки Суспільного теле- і радіомовлення в регіонах говорили на "Донбас Медіа Форум"

7 лип. 2018

Під час дискусійної панелі "Від комунальних медіа до медіа громад. На шляху розбудови осередків плюралізму думок у громадах та спільнотах" на "Донбас Медіа Форум" у Харкові секретар Наглядової ради Суспільного Вадим Міський розповів, чого вдалося досягти команді Суспільного за рік реформування регіонального мовлення.

Найперше, він зауважив, що якість місцевих новин філій Суспільного постійно зростає, про що серед іншого свідчать і результати моніторингу ГО "Детектор медіа".

"9 із 13 філій Суспільного вже отримали лого UA:, що вказує на повну відповідність журналістським стандартам при підготовці інформаційних матеріалів. Регіональні філії почали працювати повністю синхронно із загальною інформаційною службою НСТУ. А кейси недотримання журналістських стандартів стають предметом внутрішніх дискусій у компанії. Я сподіваюсь, що Суспільне мовлення взагалі з часом стане взірцем роботи внутрішнього журналістського, скажімо так, самоврядування щодо дотримання журналістських стандартів", – сказав Вадим Міський.

Також секретар Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії зазначив, що в регіональних програмах Суспільного більше немає компліментарних ефірів із чиновниками – натомість відбувається якісне й гостре обговорення важливих для місцевої громади питань. Як приклад він навів один із останніх ефірів на UA:ЛЬВІВ, куди запросили голову Львівської облдержадміністрації Олега Синютку. За словами Вадима Міського, якщо порівняти ефір із Синюткою, яким він був на ОДТРК "Львів", і нинішній на UA:ЛЬВІВ, є низка відмінностей, завдяки яким видно чітку різницю між телеканалом державним і суспільним.

"У цьому теж є місія Суспільного мовника – показувати політиків такимим, які вони є", – сказав Вадим Міський.

Окрім цього, на Суспільному в регіонах щодня порушують актуальні суспільно-політичні теми у вечірньому ефірі програми "Тема дня".

Частиною Суспільного мовника стали й колишні обласні радіо. Тепер місцеві радіоканали мовлять разом із Першим каналом Українського радіо.

"Перший канал Українського радіо – це загальнонаціональнй мовник, найбільший радіомовник за кількістю частот в Україні і найбільше розмовне радіо за охопленням аудиторії. До того ж, аудиторія Українського радіо постійно зростає, особливо за останній рік", – розповів Вадим Міський.

Він пояснив, як відбувалося реформування місцевих радіомовників.

Зараз на хвилі Першого каналу Українського радіо в кожній області місцева редакція має 4 ефірні відрізки. Раніше ці редакції були окремими радіоканалами й виробляли незначну частину - 3-4 години - власного новинного або суспільно-політичного, або культурного контенту. Ще кілька годин крутили музику, як правило, з порушенням авторських прав і немісцевих виконавців. Тож вирішили цю практику припинити. Нині є чотири 50-хвилинні відрізки, які заповнюють якісним цікавим місцевим контентом власного виробництва.

"Я вважаю це правильним кроком допомоги місцевим радіо. Регіональні мовники ще в процесі оновлення, але це вже точно не те, що було рік тому", – сказав секретар Наглядової ради Суспільного.

На думку Вадима Міського, стандарти, яких досягають регіональні канали Суспільного, мають задати "планку" і для інших місцевих мовників.

Фото "Донбас Медіа Форум"


Читайте також